Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Třetí biatlonová medaile je doma! A trenérovi se leskly oči

18 2014
Soči (Od našeho zpravodaje) - Nikdy nechce nic odhadovat předem. Prognózy? Nezlobte se. I v pondělí trenér biatlonistů Ondřej Rybář raději tajil pocity v sobě. Kousal se do rtů, ruce se mu napětím chvěly. "Ještě počkám, než se začnu radovat a pak vám řeknu, jo?" brzdil euforii na olympijské střelnici.

"Jeho" závodnice už měla v závodě s hromadným startem odstříleno, jen jednou minula, obkroužila trestný ovál, jako druhá vyjížděla do poslední lyžařské bitvy. Mířila už za olympijskou medailí, za životním úspěchem. Pořád však zbývala kritická zákruta, kde se vyválela Norka Bergerová i Ruska Zajcevová. "Na jistotu. Dobře!" oddechoval Rybář a doufal: "Tohle by snad mohlo dopadnout..."

Když Soukalová dorazila na stadion, kus za Domračevovou, kousek před pronásledovatelkami, Rybářova úleva byla hmatatelná. "Už je tady, za ní nikdo," hlásil na trať.

Fotogalerie

Konečně medaile na dosah! Vždyť právě od Soukalové, české biatlonové jedničky a v sezoně vítězky čtyř Světových pohárů, se úspěch čekal nejvíc. Když už přijde, trenére? "Byla to její poslední šance v individuálním závodě a jsem rád, že se z toho nepoložila, že dokázala za medailí jet," povídal kouč. "V předchozích závodech jí štěstí nepřálo."

Až v pondělí se na Soukalovou usmálo – biatlonová kráska naplnila sen svůj i Rybářův. "Třetí medaile je doma," radoval se a odpovědí ve vysílačce mu byl jásot celého týmu. "Předváděla tady super výkony, medaili si zaslouží."

Zadostiučinění, úleva, potvrzení správné cesty. To vše v pondělí Rybář v Soči zakusil. A když copatá blondýna projížděla cílem, leskly se mu oči. "Naměkko úplně nejsem, ale spokojený jsem," tvrdil. "Je to velká satisfakce, hlavně pro Gabču. Olympiáda se koná jednou za čtyři roky a ona dokázala všechno prodat hned při první příležitosti. Teď má biatlonovou kariéru před sebou, tak doufejme, že to není její poslední slovo."

Senzační a nečekané výsledky předváděla na Kavkaze celá Rybářova armáda. Nebyla to show o jediném jménu, o jedné hvězdě z Jablonce.  "Kdyby mi někdo před olympiádou řekl, že povezeme domů tři medaile a že je budou mít tři různí závodníci... Je to ohromná senzace," radoval se. "A teď už můžu konečně i říct, jaký mám tep. Je totálně klidový. Ale předtím rozhodně nebyl. Zaplaťpánbůh, žádného kardiologa zatím nemám, ale brzo si budu muset nějakého najít."

Zvlášť proto, že v Soči má před sebou ještě minimálně dva starty, kdy jeho závodníci budou brnkat na medailovou strunu.

Autor:


Další z rubriky

Lotyšským hokejistům hrozí kvůli dopingu diskvalifikace z turnaje v Soči

Lotyšští hokejisté brání svého gólmana Kristerse Gudlevskise. (19. února 2014)

Na olympijských hrách v Soči obsadili hokejisté Lotyšska historické osmé místo, nyní jim však kvůli...

Zkusila jsem lyže olympijské vítězky, chlubí se Křížová

SPOKOJENÁ. Česká lyžařka Klára Křížová v cíli superobřího slalomu v areálu Rosa...

Poprvé v sezoně dokázala bodovat ve třech závodech Světového poháru. A vzestup výkonnosti potvrdila...

Dopoval, aby uživil rodinu. A mnoho zkoušek Dürrův podvod neodhalilo

Rakouský běžec na lyžích Johannes Dürr během Tour de Ski 2014.

Bral jsem i vyšší dávky a dopingovými zkouškami jsem procházel, popisoval rakouský běžec na lyžích...Najdete na iDNES.cz