Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Kouč Sáblíkové: Jsem spokojený. Ale dál platí, že tu chci slyšet hymnu

9 2014
Soči (Od našeho zpravodaje) - Že to tentokrát nebylo zlato jako ve Vancouveru? "Jsem spokojený. Dopadlo to," raduje se Petr Novák, trenér stříbrné rychlobruslařky Martiny Sáblíkové. "Potvrdit medaili z minulé olympiády po čtyřech letech je to nejtěžší."

Cestu do haly ve velkém dni si oddaloval, držel palce snowboardistce Pančochové. "Myslel jsem, že bude zlato," líčil Novák. Medaile se dočkal až u Martiny Sáblíkové. Dvě zlata, jedno stříbro, jeden bronz, taková nyní je její výjimečná olympijská bilance: "Zrovna stříbro ještě ve sbírce neměla."

Co jste na Martinu při její jízdě křičel?
Že jede dobře, dotáhla to až do konce. Vyhecuje ji, když jí zatleskám, zařvu na ni. Kdyby jela přímo s Irene Wüstovou, závod mohl být ještě dramatičtější. Ale někdo musí vyhrát. Jsem rád, že na druhé olympiádě získala medaili, to je skvělý výsledek. Navíc nám čas dává obrovskou naději do závodu na pět kilometrů.

V něm bude po nedělním výkonu ještě větší favoritkou?
Jo, myslím si to. Já tady ještě chci slyšet hymnu.

Fotogalerie

Skončila stříbrná. Věřil jste?
Celé tři dny byla v pohodě, na trénincích jezdila dobře. Říkal jsem si, že medaili brát bude. Po své jízdě mi říkala: Bude to hodně těžký, co? A já na to: Doufám, že na stříbro to bude stačit. To beru, odpověděla mi.

Wüstová jela skvěle. Říkal jste si už po začátku její jízdy, že je zlato fuč?
Nene! Stačila by dvě kola navíc a bylo to ve hře, to pořád jo. Musela by sice strašně "umřít", ale i to se v rychlobruslení stává.

Po závodě jste hned mířili za prezidentem Zemanem. Jak jste tuhle chvíli vnímal?
Nám se dosud nikdy nestalo, že by za námi prezident přišel; i když Martina získala dvě zlaté, ten bývalý ji nikam sám nepozval. Tohle je pro nás čest. Ať je prezident modrej nebo červenej, je to představitel státu. Poděkoval jsem mu.

Jaká bude oslava, standardně úměrná olympijské medaili?
Standardně se ožeru (úsměv). Že se do vesnice nesmí pronášet alkohol? Doufám, že ruce jsou šikovný a nohy rychlý. Ale vážně, asi vyrazím do Českého domu. Na Martině nechám, jestli chce se mnou.

Martině na dálku fandila i její maminka:Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze