Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Pondělí 23. října 2017 Teodor, Theodor

Trenér slavil. Místo Sáblíkové s sebou vzal jen její bronzovou medaili

22 2010
Vancouver (Od zvláštních zpravodajů iDNES.cz) - Přišel do Českého domu. Dal si pivo, usmíval se a přijímal gratulace. Rychlobruslařský trenér Petr Novák si vychutnával další ze svých hvězdných okamžiků. Před několika hodinami jeho svěřenkyně vybojovala druhý olympijský kov. Martina Sáblíková se ale bronzových oslav nezúčastnila, místo sebe poslala jen svou medaili.

"Martina se nerada loučí se svými medailemi, ale nakonec mi přeci jen dovolila vzít ji s sebou," usmíval se jednašedesátiletý kouč a hrdě se chlubil dalším obrovským úspěchem. Svou svěřenkyni však na oslavách omluvil. "Musí si odpočinout," vysvětloval

Pro mnohé fanoušky je Sáblíkové bronz z patnáctistovky hodně nečekaným. Vždyť jejich oblíbenkyně se soustředí především na dlouhé tratě, na třech kilometrech ve Vancouveru před týdnem vybojovala své první olympijské zlato.

Fanoušci při zápase Česko - Slovensko. (17. února 2010)Držte palce Martině Sáblíkové

Připojte se k ostatním příznivcům a fanděte společně. Fanoušci se scházejí na facebooku.

"Ale já jsem upozorňoval, že nemusí zůstat u dvou, protože ta druhá se očekává na pětce. Tahle je třetí a je to takový bonbónek na dortu," usmíval se Petr Novák.

Sáblíkové je teprve 22 let, ale v kariéře vyhrála už úplně všechno. Trenér jí přesto věští ještě dlouhou kariéru. "Minimálně ještě tři zimní olympiády. Tedy ty zimní." V roce 2022 jí bude čtyřiatřicet.

Bezprostředně po zisku bronzu trenér připustil, že by rád Sáblíkovou připravil i na letní olympiádu v některé z cyklistických disciplín. Zda to bude už za dva roky v Londýně, ale neřekl.

"Takhle dopředu o tom mluvit nechci. Ale řekl jsem, že když udělá medaili, budu o tom vážně uvažovat."

Rodačce ze Žďáru se v minulosti už povedlo několik časovek, má dokonce bronz z evropského šampionátu do třiadvaceti let.Najdete na iDNES.czmobilní verze