Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Trenér věří, že se Švec do Atén dostane

16 2004
Praha - Pouze padesátiprocentní radost mohl mít trenér české zápasnické reprezentace v řeckořímském stylu Ervín Varga po posledním dílu olympijské kvalifikace, jímž byl mezinárodní turnaj v Taškentu. David Vala si třetím místem v kategorii do 120 kg řekl o start v Aténách, ovšem druhý zástupce Marek Švec (do 96 kg) skončil pátý, jedinou příčku za požadovaným umístěním.

Varga přesto neztrácí naději, že i Švec se nakonec na olympiádu podívá.  "Poslední nadějí je, že mu mezinárodní federace udělí některou z divokých karet," naznačil Varga možné řešení.

Osobně se už prý o této eventualitě informoval u samotného šéfa FILA Švýcara Raphaela Martinettiho. "Marek (Švec) má za sebou výsledky z předchozích velkých akcí a teď v Taškentu skončil jen těsně za branami postupu. Pokud prokáže výkonnost i na nadcházejícím mistrovství Evropy, divokou kartu by dostat měl," domnívá se český kouč.

Švec je vicemistrem světa z roku 1998, na olympijských hrách v roce 1996 v Atlantě skončil osmý a nechyběl ani v Sydney. Evropský šampionát se uskuteční v dubnu ve Švédsku.

Vedle Valy, který v Taškentu v souboji o bronz porazil Giuseppa Giuntu z Itálie 4:0 na body, si start na OH vybojoval již loni Petr Švehla v kategorii do 55 kg. Na světovém šampionátu ve Francii skončil čtvrtý.  Před čtyřmi roky v Sydney se olympiády zúčastnil celý trojlístek - Švehla, Vala i Švec.

Poslední kvalifikační turnaj čeká ještě o tomto víkendu v Madridu české zápasnice Michalu Křížkovou (do 63 kg), Kateřinu Halovou (do 72 kg) a Šárku Andrlovou (do 55 kg).

Definitivně ze hry je už volnostylař Luděk Burian. Neuspěl v kvalifikaci v Bratislavě ani v Sofii a zvažuje ukončení kariéry.

Autoři: ,


Další z rubriky

Nejdokonalejší plavecké tělo na světě


Atény Firma Speedo mu slíbila milion dolarů, pokud vyloví z olympijského bazénu v Aténách sedm zlatých...

Romane, milujeme tě, volali v Rychnově


Rychnov nad Kněžnou Ranní slunce odhaluje městečko schované v údolí. Rychnov nad Kněžnou, místo, jež desetibojař Roman...

Desetibojař Šebrle je českým hrdinou

Bába, Capalini, Šebrle

Praha Jediná zlatá medaile desetibojaře Šebrleho. Tak zůstane aténská olympiáda 2004 uchována v kronikách...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz