Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Trenéra Kvačka nahradil maskot

14 2000
S y d n e y - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Sedmadvacáté narozeniny oslaví přesně v den slavnostního zahájení olympijských her v Sydney česká judistka Michaela Vernerová. To už bude znát los judistického turnaje její váhové kategorie do 57 kg, který jí její trenér Radek Kvaček prozradí právě až v pátek. Tou dobou už si návštěvníci mezinárodní zóny olympijské vesnice budou moci prohlížet zajímavý fotoportrét na obří celosvětové mapě, kam sportovci umísťují své podobenky přesně do míst své rodné země. I když trenér Kvaček se asi sotva pozná!

"Nechtěly jsme to už více odkládat a tak jsme se spolu s moji tréninkovou sparingpartnerkou Jiřinou Komárkovou vyfotily ještě s jedním z olympijských maskotů Sydem v roli našeho kouče, který už odjel na losování." směje se Michaela Vernerová, která je zatím v Sydney velmi spokojena.

"Moc se nám tu líbí, nic nám nechybí a cítím zlepšení i na tréninku. Ten dnešní už vypadal mnohem lépe než první dny, aklimatizace prostě probíhá tak jak má.  Hlavně už se těšíme a  zároveň bojíme na závody...."

Skutečnost, že netrénují v samotném dějišti olympijského judistického turnaje, ale pár kilometrů od olympijské vesnice v Regents Parku, českou judistickou naději nijak nerozhodilo.

"Judistům tohle nevadí tolik jako třeba pinponkářům nebo trampolínistům, kteří se musí orientovat v konkrétním prostoru a světle, kdežto my se orientujeme převážně podle soupeřek! Na které tady v Sydney narazím, to mi asi můj kouč prozradí až k pátečním narozeninám. Dnes na to ale ještě nechci myslet, poprvé mám večer trochu volna. Jinak se  totiž snažíme držet ve stínu vesnice, navíc na trénink je to přece jen daleko, doprava trošku vázne, takže zase tolik volného času nezbývá. A do zdejší zábavní herny nechodíme vůbec, je tam na nás příliš velký hluk."  podotkla Michaela Vernerová k nedalekému hernímu koutku, kde na videoautomatech, trenažérech i stolních hrách řádí převážně sportovci z východního bloku.

Dnešní slunečný a teplý den ale Míšu s Jiřinou potěšil: "Určitě to byl nejteplejší den za dobu, co jsme tady, jinak žádné velké vedro opravdu není. Ani v noci zimou netrpíme, v rezervě máme navíc elektrická kamínka, ale některým reprezentačním kolegům z menších chatek je prý mnohem větší chladno."

Čerstvá oslavenkyně zatím neví, zda po skončení judistických soutěží vyrazí na ostatní olympijská sportoviště: "Všechno se odvine od mého výsledku a z něj pramenící pohody. Ale určitě bych někam ráda vyrazila, takže se budu snažit si tu náladu udělat!"

Autor:


Další z rubriky

Paralympiáda: zlato koulaře a lukostřelce


S y d n e y Další medaile, dvě zlaté a stříbro získali paralympici na hrách v Sydney. Zlato mají lukostřelec...

Přibylo dalších šest medailí


S y d n e y Medailová žeň českých sportovců na paralympijských hrách v Sydney pokračuje. K dopolednímu triumfu...

Plavkyně Hoffmanová dohmátla pro zlato


S y d n e y Počet cenných kovů, které v Sydney získali čeští handicapovaní sportovci, se po dnešku zastavil...Najdete na iDNES.cz