Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Trenéra plavců potěšila Kazíková

8 2004
Praha - Sedmadvacetiletá kraulařka Sandra Kazíková jediná naplnila přání trenéra českých plavců a na republikovém šampionátu v Pardubicích rozšířila výpravu pro olympijské hry v Aténách. Vybojovala potřebný B limit. "Vedle štafety jede pět lidí, moje představa čítala šest až osm," uvedl reprezentační kouč Jaroslav Strnad.

Nominace českých plavců na olympijské hry nemusí mít konečnou podobu. Naději má ještě Kristýna Kyněrová, čeká na divokou kartu.

"Původně jsme zvažovali, že o divokou kartu budeme žádat i pro Málka a Pechanovou, rozhodně by ostudu neudělali," řekl kouč.

Strnada vedle Kazíkové potěšila i Jana Myšková. "Potvrdila vynikající formu. Pravě její triumfy se staly druhým vrcholem závodu. Naděje jsem vkládal i do znakařky Kateřiny Pivoňkové, bohužel byla týden před republikovým šampionátem nemocná a formu na limit nestihla vyladit," litoval trenér. Rovněž si všiml, že je za tradičními reprezentačními oporami výkonnostní propast.

Část reprezentantů se nyní připravuje ve Znojmě, jiní zůstali v Pardubicích. "Ve druhé polovině července pojedeme na soustředění do Španělska, příprava vyvrcholí v Praze," má Strnad jasnou představu.

Hvězdy národního družstva Ilona Hlaváčková a Květoslav Svoboda měly před pardubickým kláním zdravotní potíže, proto se mistrovství republiky nezúčastnily.

Autor:


Nejčtenější

Křik ženského pelotonu. Cyklistkám se nelíbí trať na olympiádě v Tokiu

Zlatou medaili v silničním závodu s hromadným startem v Riu vyhrála po...

Pořadatelé letní olympiády v Tokiu 2020 zveřejnili tratě mužského a ženského silničního závodu....

Další z rubriky

Capalini si užil večery. Zvyká si na slávu


Praha Třebaže už má doma pěknou medailovou sbírku, nic nepřekoná olympijský bronz z Atén. Moderní...

Desetibojař Šebrle je českým hrdinou

Bába, Capalini, Šebrle

Praha Jediná zlatá medaile desetibojaře Šebrleho. Tak zůstane aténská olympiáda 2004 uchována v kronikách...

Bábovi došel úspěch až na stupních vítězů


Praha Skokan do výšky Jaroslav Bába se stal na olympiádě stal jednou z českých hvězdy, když vybojoval...Najdete na iDNES.cz