Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Trenéři s olympijskou nominací čekají

19 2004
Opava - Trenéři českých basketbalistek se rozhodli, že s konečnou olympijskou nominací vyčkají až do poslední chvíle - 2. srpna. Parta patnácti hráček se přesunula z Luhačovic do Opavy. "Zatím držíme celé družstvo v chodu," řekl Lubor Blažek, asistent reprezentačního trenéra. Kádr musí ještě opustit tři reprezentantky.

Sraz české basketbalové reprezentace je dnes odpoledne v Opavě.

Konečnou podobu dvanáctičlenné olympijské nominace i náhradnice oznámí hlavní kouč Jan Bobrovský po utkání s Austrálií v Brně.

Jmenovité nominace však musí být nahlášeny Mezinárodnímu olympijskému výboru do 21. července. Po tomto datu bude změna možná jen ze zdravotních důvodů a po schválení komisí organizačního výboru.

"Kolektivní sporty jsou na tom v tomto ohledu trochu jinak, budeme čekat až do 2. srpna," prohlásil Blažek.

Minulé dny prožil národní tým na soustředění v Luhačovicích. "To je osvědčená firma, všechno klaplo podle plánu, ve známém prostředí," uvedl Blažek. 

České basketbalistky se v rámci předolympijské přípravy v tomto týdnu v Opavě třikrát utkají s Řeckem. První dva zápasy jsou oficiální a budou se hrát v úterý a ve středu vždy od 17.00. Závěrečný duel s výběrem pořadatelské země letošních olympijských her bude mít tréninkový charakter. Po vzájemné domluvě jej oba soupeři odehrají ve čtvrtek dopoledne bez diváků za zavřenými dveřmi.
 
"Nyní se už v přípravě zaměříme na herní přípravu, nácvik hry proti zónové obraně a dost času budeme věnovat i střelbě," řekl kouč basketbalistek Jan Bobrovský: "Nyní má zdravotní problémy Kulichová, která má zánět horních cest dýchacích."

V příštím týdnu se basketbalistky sejdou k dalšímu bloku přípravy v Brně. Vzhledem k rekonstrukci haly Rosnička, kde se rozšiřují tribuny, a mistrovství Evropy hráčů do 20 let v hale v Králově Poli budou reprezentantky trénovat v tělocvičně francouzského gymnázia na Lerchově ulici. Závěr soustředění vyplní dva zápasy s Austrálií. První se hraje v neděli 1. srpna v Křenovicích u Brna, druhé utkání o den později v nové hale v Králově Poli.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze