Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Trenéři s olympijskou nominací čekají

19 2004
Opava - Trenéři českých basketbalistek se rozhodli, že s konečnou olympijskou nominací vyčkají až do poslední chvíle - 2. srpna. Parta patnácti hráček se přesunula z Luhačovic do Opavy. "Zatím držíme celé družstvo v chodu," řekl Lubor Blažek, asistent reprezentačního trenéra. Kádr musí ještě opustit tři reprezentantky.

Sraz české basketbalové reprezentace je dnes odpoledne v Opavě.

Konečnou podobu dvanáctičlenné olympijské nominace i náhradnice oznámí hlavní kouč Jan Bobrovský po utkání s Austrálií v Brně.

Jmenovité nominace však musí být nahlášeny Mezinárodnímu olympijskému výboru do 21. července. Po tomto datu bude změna možná jen ze zdravotních důvodů a po schválení komisí organizačního výboru.

"Kolektivní sporty jsou na tom v tomto ohledu trochu jinak, budeme čekat až do 2. srpna," prohlásil Blažek.

Minulé dny prožil národní tým na soustředění v Luhačovicích. "To je osvědčená firma, všechno klaplo podle plánu, ve známém prostředí," uvedl Blažek. 

České basketbalistky se v rámci předolympijské přípravy v tomto týdnu v Opavě třikrát utkají s Řeckem. První dva zápasy jsou oficiální a budou se hrát v úterý a ve středu vždy od 17.00. Závěrečný duel s výběrem pořadatelské země letošních olympijských her bude mít tréninkový charakter. Po vzájemné domluvě jej oba soupeři odehrají ve čtvrtek dopoledne bez diváků za zavřenými dveřmi.
 
"Nyní se už v přípravě zaměříme na herní přípravu, nácvik hry proti zónové obraně a dost času budeme věnovat i střelbě," řekl kouč basketbalistek Jan Bobrovský: "Nyní má zdravotní problémy Kulichová, která má zánět horních cest dýchacích."

V příštím týdnu se basketbalistky sejdou k dalšímu bloku přípravy v Brně. Vzhledem k rekonstrukci haly Rosnička, kde se rozšiřují tribuny, a mistrovství Evropy hráčů do 20 let v hale v Králově Poli budou reprezentantky trénovat v tělocvičně francouzského gymnázia na Lerchově ulici. Závěr soustředění vyplní dva zápasy s Austrálií. První se hraje v neděli 1. srpna v Křenovicích u Brna, druhé utkání o den později v nové hale v Králově Poli.

Autor:


Další z rubriky

Šebrle: Jsem línej na to, co mě nebaví


Atény Přišel neoholený, kruhy pod očima, v obyčejném triku. Mžoural a chraptěl. Skoro nespal. Nejradši by...

Nejdokonalejší plavecké tělo na světě


Atény Firma Speedo mu slíbila milion dolarů, pokud vyloví z olympijského bazénu v Aténách sedm zlatých...

Slavné politiky ubytoval řecký miliardář


Atény Václav Klaus objal Kateřinu Kůrkovou, políbil ji na tvář a řekl: „Málem jsem to nepřežil. Jsem rád,...

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice
Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva nebo tři roky se to opravdu dá zvládnout. Akorát zapomeňte na způsob, jak jste se učila jazyky ve škole. Možná vám totiž vyhovuje úplně jiný typ učení.Najdete na iDNES.cz