Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Úterý 17. října 2017 Hedvika

Rychlý holky posílily slzy. Můžeme mít i medaili, věří jejich trenérka

Členky české ženské štafety (zleva) Zuzana Bergrová, Jitka Bartoničková, Denisa Rosolová a Zuzana Hejnová. Vpředu je jejich trenérka Martina Blažková. | foto: ČTK

8 2012
Londýn (Od zpravodaje iDNES.cz) - Jedna poběží ve třetí, druhá ve čtvrté dráze. A trenérka bude sedět na tribuně, nervózní, plná očekávání. Do finále olympijské čtyřstovky překážek se i díky práci Martiny Blažkové prodraly dvě její závodnice. "A klidně se můžeme dočkat medaile," předpovídá trenérka výsledek Zuzany Hejnové a Denisy Rosolové.

Blažková doufala, věřila, do finále stejně jako před měsícem na evropském šampionátu v Helsinkách chtěla dostat obě své závodnice. Hejnová si postup zajistila v klidu, druhým místem a časem 53,62 sekundy.

Rosolová sice přímou cestu mezi finálovou osmičku minula, postup jí však zajišťoval čas 54,87 sekundy. Jenže to jen do doby, než na světelnou tabuli na hlavním londýnském stadionu naskočil u jejího jména zápis DQ - diskvalifikována.

"Strašně plakala," vyprávěla trenérka. "Otočilo se to, hned jsem si vzpomněla, jak Zuzka plakala v Helsinkách," připomněla čtvrté místo Hejnové na prvním vrcholu tohoto atletického roku.

Diplomatický boj však tvrdý verdikt rozhodčích odvrátil a šanci bojovat o medaili budou mít jak Hejnová, druhá nejrychlejší žena semifinále, tak nakonec osmá nejlepší Rosolová.

Jakou hudbu poslouchá Denisa Rosolová před závodem

"Denča byla nejdřív zlomená, pak naštvaná, že ji tak vycukali. Teď už si to bude v každém závodě hlídat. Ale ona nemůže postoupit normálně. A když je nějaký problém, pak vždycky běží výborně," tvrdila Blažková. "Jsem šťastná a pyšná, že jsou obě ve finále. I pro mě je to satisfakce za práci."

Ve středeční bitvě o medaile se obě její překážkářky postaví vedle sebe. Rosolová do trojky, Hejnová do čtyřky, v páté dráze bude stát snad největší favoritka závodu, vedoucí žena světových tabulek - Ruska Anťuchovová. "Tak je to dobře," pochvalovala si trenérka rozestavení. "Zuzka je spokojená, že bude mít nad sebou právě Anťuchovovou."

Hejnová si v semifinále zlepšila letošní nejlepší výkon o půl sekundy a dostala se tak až na druhé místo tabulek. Přitom chtěla šetřit síly na finále a vypouštěla závěr. "V životě jsem ji neviděla v takové pohodě," uznala Blažková.

Zuzana Hejnová o idolu z dětství

Olympijský úspěch by byl velkou satisfakcí za nepovedený helsinský šampionát. Hejnová tam přijela jako jedna z favoritek, nakonec skončila čtvrtá, až za stříbrnou Rosolovou. "Teď už se jí to nestane," ujistila trenérka. "Znám ji od čtrnácti let, ale až teprve teď přišla doba, kdy může něco dokázat. Můžeme se dočkat medaile. A chceme. Bylo by to úžasné."

Autor:
Najdete na iDNES.czmobilní verze