Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Tři světy v Sydney

14 2000
S y d n e y - Zvláštní koridor, vyhrazený jen sobě, má na letišti v Sydney Olympic Family - Olympijská rodina. Tak je tam psáno. Tímto prostorem procházejí všichni, kdo byli na hry akreditováni. Jsme tu však opravdu jedna velká rodina? Spíše tu existují tři světy, každý značně pro sebe. Členové Mezinárodního olympijského výboru, stále slovutní, pořád mocní. Sídlí v hotelu Regent, v jednom z nejdražších v Sydney, kde jeden pokoj přijde za noc na 1084 amerických dolarů, tedy přes čtyřicet tisíc korun. Pánové si svých apartmánů moc neužijí, koktejl stíhá koktejl, recepce recepci. Je to nezvládnutelné, člověk aby byl deset minut na jedné, vypil jeden drink a pospíchal na druhou.

Pak jsou tu sponzoři, mnozí z nich zastupují společnosti mocnější než celý MOV dohromady. Bydlí a žijí podobně, jen nejsou tak na očích. Třetím světem jsou ti, kvůli nimž se to všechno koná, dělníci olympiády, sportovci. Je to společnost silně diferencovaná.

Většina z nich spí v malých pokojích, někteří na palandách, jiní vezmou v olympijské vesnici za vděk upravenou garáží. Ti slavní, často hvězdy s milionovými příjmy, do vesnice z hotelů nezabloudí. Dát tak všem za povinnost bydlet ve vesnici! Olympiáda by se sotva konala. Ostatně, jak řekl dvojnásobný olympijský vítěz Martin Doktor: Kdo chce opravdu vyhrát, tak snad ani nemůže v olympijské vesnici bydlet.

Autor:


Nejčtenější

emimino-diskuse
emimino-diskuse

Je fajn si občas s někým popovídat o tom, co vás trápí. S námi v tom nejste sami.

Najdete na iDNES.czmobilní verze