Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Tři světy v Sydney

14 2000
S y d n e y - Zvláštní koridor, vyhrazený jen sobě, má na letišti v Sydney Olympic Family - Olympijská rodina. Tak je tam psáno. Tímto prostorem procházejí všichni, kdo byli na hry akreditováni. Jsme tu však opravdu jedna velká rodina? Spíše tu existují tři světy, každý značně pro sebe. Členové Mezinárodního olympijského výboru, stále slovutní, pořád mocní. Sídlí v hotelu Regent, v jednom z nejdražších v Sydney, kde jeden pokoj přijde za noc na 1084 amerických dolarů, tedy přes čtyřicet tisíc korun. Pánové si svých apartmánů moc neužijí, koktejl stíhá koktejl, recepce recepci. Je to nezvládnutelné, člověk aby byl deset minut na jedné, vypil jeden drink a pospíchal na druhou.

Pak jsou tu sponzoři, mnozí z nich zastupují společnosti mocnější než celý MOV dohromady. Bydlí a žijí podobně, jen nejsou tak na očích. Třetím světem jsou ti, kvůli nimž se to všechno koná, dělníci olympiády, sportovci. Je to společnost silně diferencovaná.

Většina z nich spí v malých pokojích, někteří na palandách, jiní vezmou v olympijské vesnici za vděk upravenou garáží. Ti slavní, často hvězdy s milionovými příjmy, do vesnice z hotelů nezabloudí. Dát tak všem za povinnost bydlet ve vesnici! Olympiáda by se sotva konala. Ostatně, jak řekl dvojnásobný olympijský vítěz Martin Doktor: Kdo chce opravdu vyhrát, tak snad ani nemůže v olympijské vesnici bydlet.

Autor:


Další z rubriky

Přibylo dalších šest medailí


S y d n e y Medailová žeň českých sportovců na paralympijských hrách v Sydney pokračuje. K dopolednímu triumfu...

Michal Stefanu vyučil Korejce a má zlato


P r a h a Český paraplegik Michal Stefanu porazil na paralympijských hrách v Sydney ve finále dvouhry mužů ve...

Uzdravená lyžařka se vrací na svahy


Z á h ř e b Chorvatská sjezdařka Janica Kosteličová, která loni utrpěla vážné zranění pravého kolena, je...

ZE ŽIVOTA: Že jsem ho neporodila? To je jedno, dám mu všechnu lásku
ZE ŽIVOTA: Že jsem ho neporodila? To je jedno, dám mu všechnu lásku

V podstatě jde o pohádku, protože vše končí dobře, jen svatbou to teprve začalo...Najdete na iDNES.cz