Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Triatlonista Ospalý cítí formu

27 2004
Praha - "Doufám, že moje příprava spěje k vrcholu, v Anglii jsem byl dost spokojen," liboval si český triatlonista Filip Ospalý, když v nedělním závodě Světového poháru v britském Salfordu doběhl na pátém místě. Vedle výsledku udělal české naději pro olympijský závod i předvedený výkon.


V závodě nedaleko Manchesteru už z vody vylézal ve vedoucí skupině, v závěrečném běhu pak dosáhl vůbec nejrychlejšího času ze všech startujících a protlačil se na pátou pozici.

"Zklamalo mě jen kolo, kde ujelo osm lidí. Trať vedla městem, byla nepřehledná a
nebezpečná na pády a té osmičce se podařilo odjet prakticky po jednom jezdci," vrátil se k prostřední části závodu Ospalý.
 
Začátek sezony českému reprezentantovi nevyšel ani trochu podle plánu. Velikým zklamáním pro něj byly starty na mistrovství Evropy i mistrovství světa. "Trochu jsem si náladu spravil na dvou závodech domácího poháru a ziskem třetího zlata na akademickém světovém šampionátu na Mallorce. Tam však nebyla taková konkurence, kvalita se sešla až nyní v Anglii," upozornil Ospalý.
 
Na základě dobrého výsledku v Salfordu změnil český reprezentant svůj program. Místo startu na domácím šampionátu v Táboře absolvuje tuto neděli další závod Světového poháru v maďarském Tiszaujvárosi. "Sejde se tam zřejmě ještě lepší konkurence než v Anglii a bude tam zřejmě i větší teplo," očekává Ospalý, který se až dosud snažil více trénovat než závodit.
 
V Salfordu a nyní v Maďarsku si chce ověřit, jakou hodnotu příprava měla. Potom se bude připravovat tři týdny až do odjezdu do Atén v Brně. "Tam se dá ještě ledacos dopilovat. Myslím, že forma je již nyní dobrá, i když ta běžecká ještě není stoprocentní. Spokojen jsem s tempovou vytrvalostí, nyní se ještě trochu zaměřím na změny tempa a zrychlení. Předpokládám, že v Aténách se bude více nastupovat, na to se chci soustředit," naznačil Ospalý, na čem chce ještě zapracovat.
 
Do dějiště olympijských her odletí 19. srpna, nejdůležitější start sezony jej čeká 26. srpna. "Každý má na aklimatizaci jiný názor, třeba Roman Šebrle letí dva dny před závodem, někdo tři týdny dopředu. Mě spíše vadí časový posun, horko mi problémy
nedělá," řekl.

Již od minulého roku, kdy byl v Aténách jako turista, prý věděl, že poletí do dějiště olympiády tak týden dopředu. "Cyklistická trať bude prakticky pořád uzavřená, jen dva dny se na ní bude dát trénovat, takže letět tam dříve by ani nemělo cenu," dodal Ospalý.

Autoři: ,


Nejčtenější

Křik ženského pelotonu. Cyklistkám se nelíbí trať na olympiádě v Tokiu

Zlatou medaili v silničním závodu s hromadným startem v Riu vyhrála po...

Pořadatelé letní olympiády v Tokiu 2020 zveřejnili tratě mužského a ženského silničního závodu....

Další z rubriky

Nejdokonalejší plavecké tělo na světě


Atény Firma Speedo mu slíbila milion dolarů, pokud vyloví z olympijského bazénu v Aténách sedm zlatých...

Capalini si užil večery. Zvyká si na slávu


Praha Třebaže už má doma pěknou medailovou sbírku, nic nepřekoná olympijský bronz z Atén. Moderní...

Největší vítězové umlčeli válku


Atény Nezískali medaili, přesto jsou vůbec největšími hrdiny her. Podařilo se jim mnohem víc, takřka...

MUSÍTE VIDĚT: 5 mateřských šíleností
MUSÍTE VIDĚT: 5 mateřských šíleností

Těhotenská maska na břicho, sádrový odlitek nebo ujetý halloweenský obleček... Trendy se nevyhýbají ani těhotným ženám. Připravte se, bude to šílená jízda!Najdete na iDNES.cz