Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Neděle 22. října 2017 Sabina

Triatlonista Ospalý: Skončit v Pekingu do desítky? Beru to

Triatlonista Filip Ospalý odpovídá na dotazy čtenářů iDNES.cz | foto: Monika Hlaváčová, MF DNES

22 2008
Vylepšit 29. místo z Atén. To je cíl triatlonisty Filipa Ospalého pro olympijský závod v Pekingu. V Číně by se novopečený otec dvojčat rád popral o první desítku, snem je pochopitelně cenný kov. "Kdo získá medaile? Bez udání pořadí - Docherty, Gomez a Ospalý," smál se triatlonista při on-line rozhovoru se čtenáři iDNES.cz.

Dvaatřicetiletý Filip Ospalý odpovídal na dotazy čtenářů v brněnské redakci MF DNES.

Otázky směřovaly nejen k vrcholu sezony, ale týkaly se i jeho rodinného života. Vždyť minulý týden se Ospalým narodila dvojčata Alice a Adam a novopečený otec si tak zvyká na nové povinnosti. "Tak teprve zjistím, co mě čeká, včera jsem z porodnice přivezl manželku s Adamem. Alice je je kvůli nízké porodní váze ještě v nemocnici," uvedl Ospalý.

. odpovědi filipa ospalého čtěte zde

Nepředpokládá, že role otce mu nějak výrazně zasáhne do předolympijské přípravy. "Obě babičky jsou nachystané na výpomoc," usmál se.

Na vrchol sezony se vystudovaný inženýr ekonomie připravuje doma v Brně. V Číně by rád vylepšil 29. místo z Atén. "Skončit do desítky? To je určitě lepší než z Atén, takže ho beru," řekl Ospalý, který v jedné odpovědi sám sebe tipoval mezi držitele cenného kovu. "Za favorita preferuji Bevana Dochertyho. Další medaile? Bez udání pořadí Gomez a Ospalý," dodal. Češi si podle něj přivezou z Číny osm medailí z toho tři zlaté.

Rodák ze severočeského Ústí nad Labem letos absolvoval pouhé tři závody, hlavní podniky - mistrovství světa a Evropy mu ale nevyšly.

Při ME doplatil na závadu na kole, na MS nestartoval kvůli nachlazení. "V současné době už to neřeším a připravuji se na OH. Většina známých ironicky dodává, že když jsem měl smůlu na ME i MS, tak na OH už ji mít nebudu. Věřím jim," uvedl se smíchem.

V ostatních závodech se mu ale dařilo. Evropský pohár ve sprintriatlonu v Brně vyhrál, na klasické olympijské trati (1500 metrů plavání, 40 km kolo a 10 km běh) v Paříži dominoval také a minulou neděli v Kitzbühelu si doběhl pro osmé místo.

"Ihned po závodě jsem byl naštvaný, že jsem neudržel tempo vedoucí skupinky na běhu, ale nyní jsem rád, že jsem překonal krizi a byl schopen se vrátit zpět do závodu. Takové psychické povzbuzení před OH pomůže," komentoval závod v Rakousku.

Do Pekingu odcestuje 13. srpna, nejdůležitější závod sezony ho mezi 54 soupeři čeká o šest dní později. V Číně závodil už třikrát, předloni na SP tam skončil čtvrtý. "Je to přírodní okruh, asi 50 kilometrů od Pekingu. Bude to pěkně připravené," dodal Ospalý.

Triatlonista má ve své sbírce titul mistra Evropy z roku 2001 a třetí místa z dalších dvou let. Na tuzemských závodech neprohrál osm let, třikrát triumfoval v závodech Světového poháru.

V Pekingu bude jediným českým triatlonistou, v závodě žen pak budou startovat ještě Lenka Zemanová a Vendula Frintová. Všem třem byla nominace potvrzena na začátku června na základě světového žebříčku. "Není to tak, že bychom se o Peking rvali do poslední chvíle. Ta kritéria byla nastavená už dlouho. O tom, že pojedu do Pekingu, jsem věděl už asi rok a půl. Nebylo třeba panikařit," vysvětlil Ospalý olympijský klíč.

Česká triatlonová jednička zároveň připouští, že čínské hry nemusí být pro něj poslední olympiádou v kariéře. "V Pekingu bude na startu i Dymitrij Gaag, kteremu je 37let, nebo pětatřicetiletý Vladimir Polikarpenko. Mně bude v době konání OH v Londýně 36. Takže bych tam mohl startovat, ne? Ale záležet bude na zdraví, motivaci, rodině," uzavřel Ospalý.

. Předolympijské on-line rozhovory

BUDE

Jaroslav Hatla - jezdectví; bude upřesněno
Kateřina Emmons - střelba; bude upřesněno

BYLO 
* Barbora Špotáková (oštěp)
* Miroslava Knapková (veslování)
* Věra Cechlová (disk)
* Lucie Grolichová (moderní pětiboj) 
* Petr Lazar (dráhová cyklistika) 
* Libor Capalini (moderní pětiboj)
* Lenka Marušková-Hyková (střelba) 
* Kateřina Baďurová (skok o tyči)
* Jaroslav Volf a Ondřej Štěpánek (vodní slalom)
* Václav Chalupa (veslování)
* Lenka Šmídová (jachtink)
* Ondřej Synek (veslování)
* Svatoslav Ton (výška)
* Martin Doktor (kanoistika)
* Jiří Jedlička (plavání)
* Tomáš Dvořák (desetiboj)
* Jitka Antošová, Gabriela Vařeková (veslování)
* Pavel Petřikov (judo)
* Jaroslav Bába (výška)
* Štěpánka Hilgertová (vodní slalom)
* Jan Sychra (střelba - skeet)
* Marek Švec (zápas)
* České basketbalistky
* Petr Korbel (stolní tenis)

Autor:


Jobs Contact
PL/SQL Programátor junior (35.000 - 50.000 Kč)

Jobs Contact
Středočeský kraj, Praha
nabízený plat: 35 000 - 50 000 Kč

Najdete na iDNES.czmobilní verze