Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Triatlonisté se stěhují

12 2000
S y d n e y (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Tři ze čtyř českých triatlonových reprezentantů se zítra na pár dní přestěhují z olympijské vesnice do hotelu v centru Sydney, vzdáleného jen několik minut od budovy Opery. Renata Berková, Filip Ospalý a Martin Krňávek tak na vlastní přání stráví poslední dny před startem svého olympijského závodu na dohled místu, kde se o víkendu vnoří do mořských vln triatlonisté z celého světa . Jedinou českou vyjímkou je Jan Řehula, který zůstává ubytován v privatu zdejší noblesní čtvrtě Manly. Ještě předtím však všechny čeká poslední plavecký trénink v moři u Opery, po němž budou závodníkům přidělena místa na startu.

 Přestože závodní čísla jsou již předem známá  (Řehula 32,  Krňávek 33, Ospalý 34, Berková 44), jejich startovní pozice  bude určena systémem, kdy každý závodník podle bodování ve Světovém poháru si sám vybere místo, z něhož odstartuje. Renata Berková bude tudíž v sobotu startovat ze zadních pozic, ovšem svůj recept, jak se dostat blíže ke špičce,  už samozřejmě má: "Pokud se uprostřed startovního pole utvoří alespoň malá skulina, pokusím se proplout skrze ní, nebo využiji volnějšího místa po stranách k dotažení se na skupinu lepších plavkyň. Potom bych měla větší šance udržet se v závodě, neboť na kole, které zde v Sydney není tak technické, bych tentokráte nemusela tolik ztratit."

Narozdíl od ženského závodu bude ten nedělní mužský zřejmě mnohem vyrovnanější. Mezi těmi, kteří budou na špici bojovat o medaile, by rád figuroval i Filip Ospalý. "Podle mne během plavecké části odskočí na špici maximálně jeden až dva plavci, které by však během části cyklistické části měla brzy dojet větší skupina pronásledovatelů, v níž bych se rád udržel. Na taktizování asi tentokráte vůbec nebude čas, od startu se pojede zcela naplno. Bude záležet na aktuální formě, osobně bych umístění do sedmého místa považoval za úspěch." míní český reprezentant, na jehož vítězství v nedělním triatlonovém závodě vypsaly místní sázkové kanceláře vypsaly kurs 1:290....

Pro oba reprezentanty bude zítřejší mořský trénink na olympijské trati u Opery premiérový. Když o víkendu polezou ze zdejší chladné vody rychle ven, aby přesedli na kolo, budou už vědět, zda se jim jejich plavecké prognózy podařilo naplnit.

Autor:


Další z rubriky

Karabec si zlatou medailí splnil sen


S y d n e y Zlatou medilovou sbírku na paralympijských hrách v Sydney rozšířil stolní tenista Ivan Karabec,...

Paralympici se vrací se svým pokladem


S y d n e y Na hrách XI. letní paralympiády v Sydney vybojovali čeští reprezentanti dohromady 43 medailí, z...

Plavkyně Hoffmanová dohmátla pro zlato


S y d n e y Počet cenných kovů, které v Sydney získali čeští handicapovaní sportovci, se po dnešku zastavil...Najdete na iDNES.cz