Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Triatlonistka Berková odpovídala on-line

24 2004
Praha - Podruhé v historii se v programu olympijských her objeví v srpnu v Aténách triatlon žen. A podruhé bude u toho Renata Berková. Osmadvacetiletá závodnice si v přípravě našla volnou hodinu a ve čtvrtek absolvovala on-line rozhovor se čtenáři idnes.cz.

Otázky pokládejte
od 14 hodin ZDE

Ve čtyřiadvaceti skončila Renata Berková na olympijských hrách v Sydney v poli 48 závodnic na 29. místě. V cíli u světoznámé budovy sydneyské opery byla zklamaná. Po plavecké části byla totiž dvanáctá. "Dost jsem toho zkazila," komentovala tehdy hlavně své chyby v jízdě na kole.

Největšího úspěchu dosáhla svěřenka trenéra Petra Punčocháře, civilním povoláním lékárnice, loni. S kolegyněmi Lenkou Radovou, Vendulou  Frintovou, Lucií Zelenkovou a Janou Jirouškovou získaly v Karlových Varech na mistrovství Evropy v triatlonu titul šampionek starého kontinentu ve štafetě.

Její jméno se přitom začalo objevovat ve startovních listinách triatlonových závodů už před dvanácti lety. Bývalá plavkyně si v trojkombinaci plavání, jízdy na kole a běhu od začátků si nepočínala špatně. Jako juniorka skončila v roce 1995 na světovém šampionátu své věkové kategorie čtvrtá. O čtyři roky později byla mezi ženami osmá, v roce 1997 jí patřilo sedmé místo v celkovém hodnocení Evropského poháru.

Ambice měla Berková i na letošním mistrovství světa v krátkém triatlonu na Madeiře, ale závod nakonec nedokončila. "Ze začátku jsem dobře plavala, ale hodně se to ve vodě mydlilo, tak jsem se snažila plavat mimo. Na kole jsem ztrácela v prudkém sjezdu, bála jsem se a brzdila tam, kde to soupeřky pustily naplno. Mám pud sebezáchovy, je to v mojí hlavě," líčila se slzami v očích v depu sedminásobná držitelka titulu nejlepší česká triatlonistka roku.

Náladu si pak alespoň trochu vylepšila vítězstvím v populárním květnovém terénním triatlonu Xterrě. "Je to zábavný závod, žádné nervy, každý jede za svoje, na co má," řekla o závodě v Opavě. V Aténách ji však čeká těžší oříšek.Další z rubriky

Šebrle: Jsem línej na to, co mě nebaví


Atény Přišel neoholený, kruhy pod očima, v obyčejném triku. Mžoural a chraptěl. Skoro nespal. Nejradši by...

Nejdokonalejší plavecké tělo na světě


Atény Firma Speedo mu slíbila milion dolarů, pokud vyloví z olympijského bazénu v Aténách sedm zlatých...

Slavné politiky ubytoval řecký miliardář


Atény Václav Klaus objal Kateřinu Kůrkovou, políbil ji na tvář a řekl: „Málem jsem to nepřežil. Jsem rád,...

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?
Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství, spustila se lavina vzpomínání. Redakce se smíchem rázem otřásala v základech. Jedna si ostříhala řasy, druhá si touhu po papouškovi splnila v bažantnici, třetí nutila mladší sestru jíst mrtvé mouchy… a to není zdaleka všechno!Najdete na iDNES.cz