Triatlonistům aténský závod nevyšel

26 2004
Atény - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Podobně jako české triatlonistky ani jejich mužští kolegové se v olympijském závodě neprosadili. Filip Ospalý skončil na 29. místě se ztrátou 6:09,85 na vítězného Novozélanďana Cartera. Martin Krňávek doběhl s odstupem 1:46,86 min. jako dvaačtyřicátý. "Je to k naštvání, určitě jsem měl na víc," ulevil si Opsalý.

"Ale pohořeli tu i větší favorité," dodal český triatlonista, který si tak jen mírně vylepšil olympijskou bilanci. Na hrách v Sydney v roce 2000 závod nedokončil.

V 1,5 kilometru dlouhé plavecké části ztratili oba čeští reprezentanti půl minuty na nejrychlejšího Američana Andyho Pottse. Martin Krňávek nasedal na kolo jako dvatřicátý, Filip Ospalý figuroval na 37. příčce. "Plavání se mi nepovedlo. Asi po dvou stech metrech mi spadly brejličky, což byl docela handicap," popsal nepříjemný zážitek Ospalý.

Čtyřicetikilometrový cyklististiký úsek na postavení českého dua mnoho nezměnil, jejich ztráta na čelo ale narůstala. "Kolo rozhodlo, ale to se vědělo už předem," tvrdil v cíli Martin Krňávek. "Někteří triatlonisté tu před rokem závodili a o charakteru trati věděli své. Hned v prvním kopci mi povolily nohy a od té doby to bylo špatné."

Do desetikilometrového běhu se vydával Filip Ospalý jako pětatřicátý a Martin Krňávek jako sedmatřicátý. V tu dobu se už na špici vykrystalizovala silná pětka, v níž figurovali Novozélanďané Carter a Docherty, Švýcaři Riderer a Marceau, a také Francouz Belaubre.

Zatímco Ospalý se dokázal posunut alespoň do první třicítky a cílovou metou proběhl na 29. místě, Krňávek se propadal a skončil dvaačtyřicátý. "Bojoval jsem o to, abych závod dokončil," přiznal. "Největším soupeřem jsem byl já sám," dodal Krňávek hořce.

Závěr závodu se proměnil v galapředstavení Novozélaďanů. K radosti jejich fanoušků, kteří jim v prostoru cíle zatančili tradiční maorský tanec Haka, zvítězil Hamish Carter před Bevanem Docherty. Bronz putuje do Švýcarska zásluhou Svena Riederera.

Dále čtěte: Nejdřív přišel o brýle, pak i o iluze

Olympijský triatlon mužů (1,5 km plavání, 40 km kolo, 10 km běh:
1. Carter 1:51:07 hod., 2. Docherty (oba N. Zél.) -8, 3. Riederer (Švýc.) -25, 4. Bennett (Austr.) -34, 5. Belaubre (Fr.) -53, 6. Raelert (Něm.) -1:28, 7. Henning (Dán.) -1:30, 8. Marceau (Švýc.) -1:37, ...29. Ospalý -6:10, 42. Krňávek (oba ČR) -11:47.

Vítězný Hamish Carter z Nového Zélandu v cíli triatlonu.

Start olympijského závodu triatlonistů.Nejčtenější

Třetí zlato z olympiády mládeže. Malíková vyhrála čtyřstovku

Talentovaná atletka Barbora Malíková

Atletka Barbora Malíková vyhrála na olympijských hrách mládeže závod v běhu na 400 metrů a získala...

Příliš bohatý život a předčasná smrt mocného funkcionáře Baumanna

Patrick Baumann hovoří v Los Angeles o chystaných olympijských hrách.

VIDEO Patrick Baumann byl snad všude. Mnohému předsedal, kdekomu šéfoval. Hodně toho změnil, počtu...Další z rubriky

Nejdokonalejší plavecké tělo na světě


Atény Firma Speedo mu slíbila milion dolarů, pokud vyloví z olympijského bazénu v Aténách sedm zlatých...

Jak si vedlo 142 českých olympioniků

Bába, Capalini, Šebrle

Atény Výprava 142 českých sportovců na olympiádě přivezla z Atén 8 medailí a řadu dalších míst těsně pod...

Desetibojař Šebrle je českým hrdinou

Bába, Capalini, Šebrle

Praha Jediná zlatá medaile desetibojaře Šebrleho. Tak zůstane aténská olympiáda 2004 uchována v kronikách...

Advantage Consulting, s.r.o.
INŽENÝR - ELEKTROTECHNIKA

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 50 000 - 65 000 KčNajdete na iDNES.cz