Triatlonistům aténský závod nevyšel

26 2004
Atény - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Podobně jako české triatlonistky ani jejich mužští kolegové se v olympijském závodě neprosadili. Filip Ospalý skončil na 29. místě se ztrátou 6:09,85 na vítězného Novozélanďana Cartera. Martin Krňávek doběhl s odstupem 1:46,86 min. jako dvaačtyřicátý. "Je to k naštvání, určitě jsem měl na víc," ulevil si Opsalý.

"Ale pohořeli tu i větší favorité," dodal český triatlonista, který si tak jen mírně vylepšil olympijskou bilanci. Na hrách v Sydney v roce 2000 závod nedokončil.

V 1,5 kilometru dlouhé plavecké části ztratili oba čeští reprezentanti půl minuty na nejrychlejšího Američana Andyho Pottse. Martin Krňávek nasedal na kolo jako dvatřicátý, Filip Ospalý figuroval na 37. příčce. "Plavání se mi nepovedlo. Asi po dvou stech metrech mi spadly brejličky, což byl docela handicap," popsal nepříjemný zážitek Ospalý.

Čtyřicetikilometrový cyklististiký úsek na postavení českého dua mnoho nezměnil, jejich ztráta na čelo ale narůstala. "Kolo rozhodlo, ale to se vědělo už předem," tvrdil v cíli Martin Krňávek. "Někteří triatlonisté tu před rokem závodili a o charakteru trati věděli své. Hned v prvním kopci mi povolily nohy a od té doby to bylo špatné."

Do desetikilometrového běhu se vydával Filip Ospalý jako pětatřicátý a Martin Krňávek jako sedmatřicátý. V tu dobu se už na špici vykrystalizovala silná pětka, v níž figurovali Novozélanďané Carter a Docherty, Švýcaři Riderer a Marceau, a také Francouz Belaubre.

Zatímco Ospalý se dokázal posunut alespoň do první třicítky a cílovou metou proběhl na 29. místě, Krňávek se propadal a skončil dvaačtyřicátý. "Bojoval jsem o to, abych závod dokončil," přiznal. "Největším soupeřem jsem byl já sám," dodal Krňávek hořce.

Závěr závodu se proměnil v galapředstavení Novozélaďanů. K radosti jejich fanoušků, kteří jim v prostoru cíle zatančili tradiční maorský tanec Haka, zvítězil Hamish Carter před Bevanem Docherty. Bronz putuje do Švýcarska zásluhou Svena Riederera.

Dále čtěte: Nejdřív přišel o brýle, pak i o iluze

Olympijský triatlon mužů (1,5 km plavání, 40 km kolo, 10 km běh:
1. Carter 1:51:07 hod., 2. Docherty (oba N. Zél.) -8, 3. Riederer (Švýc.) -25, 4. Bennett (Austr.) -34, 5. Belaubre (Fr.) -53, 6. Raelert (Něm.) -1:28, 7. Henning (Dán.) -1:30, 8. Marceau (Švýc.) -1:37, ...29. Ospalý -6:10, 42. Krňávek (oba ČR) -11:47.

Vítězný Hamish Carter z Nového Zélandu v cíli triatlonu.

Start olympijského závodu triatlonistů.

Nejčtenější

Károlyi má cenu Mezinárodního olympijského výboru, gratuloval mu i Gott

Ombudsman Českého olympijského výboru Alexander Károlyi převzal ocenění...

Ombudsman Českého olympijského výboru (ČOV) Alexander Károlyi dnes převzal cenu Mezinárodního...

Další z rubriky

Devátá medaile pro Železného


Atény Osm medailí přivezl český olympijský tým z Atén. Devátou si zaslouží Jan Železný. Za celoživotní...

Slavné politiky ubytoval řecký miliardář


Atény Václav Klaus objal Kateřinu Kůrkovou, políbil ji na tvář a řekl: „Málem jsem to nepřežil. Jsem rád,...

Capalini si užil večery. Zvyká si na slávu


Praha Třebaže už má doma pěknou medailovou sbírku, nic nepřekoná olympijský bronz z Atén. Moderní...

Najdete na iDNES.cz