Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Pondělí 23. října 2017 Teodor, Theodor

Trochu mi ujely nervy, přiznává Janda

8 2006
Praha - V úterý odpoledne oplýval úsměvy a dobrou náladou. Večer o ni přišel. "Trochu mi ujely nervy," přiznává Jakub Janda. Od novinářů se český skokan dozvěděl šokující zprávu: Reprezentační trenér Vasja Bajc zvažoval svoji neúčast na zimních olympijských hrách v Turíně!

Sedmadvacetiletý český vítěz Turné čtyř můstků o sobě říká: V dokonalých věcech hledám to nedokonalé. Uplynulou sobotu si pochvaloval: mám vybrané lyže, otestovanou kombinézu - před odjezdem do Turína je všechno perfektní.

Ve středu se mu do slov vkrádal pesimistický tón. "Spousta věcí je nedokonalých, teď ten humbuk kolem," přiznává Jakub Janda.

Důvod je jediný: kauza "Vasja Bajc". Slovinského kouče, který zvažuje ukončení působnosti u českého národního týmu po turínských hrách, rozzlobil článek na jednom z internetových serverů.

Šéfovi úseku skoků Leoši Škodovi měl oznámit: Nelíbí se mi vztahy ve skokanském hnutí, hlavně mezi úsekem a Jandys teamem, skupinou lidí kolem lídra Světového pohára.

Leoš Škoda poskytl informaci o rozhodnutí slovinského kouče médiím. Šéf lyžařů Aleš Vaněk jeho počínání nepovažuje za správné.

"Bylo to neprofesionální a amatérské. Zahraniční konkurence si musí tleskat a říkat si, jací Češi jsou blázni a šijou do vlastního závodníka. Jakub přece na tohle doplatil nejvíc," říká prezident svazu lyžařů.

S Bajcem se mu spojit nepovedlo, slovinský trenér se v úterý zahalil do stínu mlčení. Za celý den s ním mluvil pouze Škoda. Nikdo jiný Bajcova slova nepotvrdil.

Janda také ne, všechno se dozvěděl z médií. Muže, jenž povznesl jeho kariéru do hvězdných výšin, potká až v dějišti her. Proberou detaily přípravy i program mezi jednotlivými závody."Těším se na něj. Ale nebudeme nic řešit, je před náma závod," zdůrazňuje Janda.

Do dějiště sportovního svátku odletěl s novým blonďatým čírem, jedním talismanem a notebookem, ale znechucený, rozladěný a zmatený. V jedné z vět dokonce použil spojení "pošramocená psychika".

"Nemyslel jsem z výsledků," odháněl otázky na měsíční absenci na stupních vítězů v závodech Světového poháru, kterému kraloval v úvodu sezony.

"Vím, že nastaly problémy, ale teď není správný čas to řešit. Až po olympiádě," odmítá se jakkoli vyjadřovat k celé kauze.

Skokan na lyžích Jakub Janda odjíždí na zimní olympijské hry do Turína.Najdete na iDNES.czmobilní verze