Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Turecko má v Pekingu první zlato, získal ho zápasník Ramazan

Turecký zápasník Ramazan (vpravo) bojuje v olympijském finále volnostylařů do 66kg s Ukrajincem Stadnikem. | foto: Reuters

20 2008
První zlatou medaili na olympiádě v Pekingu získalo Turecko. Zasloužil se o ni zápasník Sahin Ramazan. V V kategorii volnostylařů do 66 kilogramů porazil ve finále Ukrajince Andrije Stadnika a rozšířil svou sbírku úspěchů, ve které má tituly z posledního mistrovství Evropy a světa. Ve volnostylařské kategorii do 74 kilogramů obhájil zlato z Atén ruský zápasník Buvajsa Sajtijev
Kategorie do 74 kilogramů  volný styl
Ruský zápasník Buvajsa Sajtijev obhájil ve volnostylařské kategorii do 74 kilogramů zlatou medaili z Atén a vyrovnal olympijský rekord. Třiatřicetiletý zápasník si připsal už třetí triumf na hrách, což se před ním podařilo pouze jeho krajanovi Alexandru Medveďovi.

Šestinásobný mistr světa Sajtijev ve finále porazil Soslana Tigijeva z Uzbekistánu a navázal na předchozí úspěchy z her v Aténách a Atlantě. Medveď získal v barvách tehdejšího Sovětského svazu zlato na olympiádách v letech 1964, 1968 a 1972.

. Výsledky


Do 66 kg:
Finále:
Ramazan (Tur.) - Stadnik (Ukr.) 6:5,
o 3. místo: Tušišvili (Gruz.) - Garzon (Kuba) 4:1, Kumar (Ind.) - Spiridonov (Kaz.) 3:2.

Konečné pořadí:
1. Ramazan, 2. Stadnik, 3. Kumar a Tušišvili, 5. Garzon a Spiridonov, 7. Farnijev (Rus.), 8. Bujandžav (Mong.).

Do 74 kg:
Finále: Sajtijev (Rus.) - Tigijev (Uzb.) 4:2,
o 3. místo: Gajdarov (Běl.) - Stefan (Rum.) 5:2, Terziev (Bul.) - Fundora (Kuba) 11:8.

Konečné pořadí: 1. Sajtijev, 2. Tigijev, 3. Gajdarov a Terziev, 5. Fundora a Stefan, 7. Askren (USA), 8. Gitinov (Kyrg.).

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze