Turínské hry poběží na dvou kanálech ČT

30 2006
Praha - V podstatě nekonečný tok informací z dějiště nadcházejících zimních olympijských her v Turíně připravila pro sportovní fanoušky Česká televize. Rekordní porce přímých přenosů, záznamů a dalších informací přitom od 10. února poběží nejen na programu ČT2, ale také na novém kanálu ČT4 Sport.

Stejně jako v minulosti bude olympiáda dominovat programu ČT2.  "Na programu ČT2 budeme dění z olympiády vysílat čtyřiadvacet hodin, na ČT4 patnáct hodin," řekl šéfredaktor sportu ČT Otakar Černý.

Fanoušky navíc potěší, že až na tři výjimky budou oba kanály vždy vysílat různé sporty a nebudou se překrývat. "Chceme, aby diváci měli možnost vybrat si z různých alternativ," uvedl komentátor Robert Záruba.

O přísun informací do České republiky se bude starat přímo na místě osmadvacetičlenná skupina. Zástupci ČT se musí stejně jako
jejich kolegové rozdělit do dvou skupin, které budou soustředěny v Turíně a horském středisku Sestriere.

"Vzhledem k velkým vzdálenostem mezi sportovišti a předpokládaným problémům s dopravou to bude lepší," uvedl šéf mise Vladimír Drbohlav. 

Česká televize pro diváky připravila vedle Olympijského studia v Praze řadu pravidelných rubrik - o historii her, rychlý přehled zpráv, Češi v akci, nejlepší momenty her či každodenní rozhovor s vybranou českou sportovní hvězdou.

Na místě bude i trojice expertů, která se bude podílet na komentování. "Řada dalších bude docházet do pražského studia," řekl Záruba.

Jak naladit kanál ČT4?
Pozemní šíření
Vysílání v normě DVB-T je připraveno v Praze, Brně a Ostravě. Diváci musí mít televizor vybavený zařízením pro příjem digitálního vysílání nebo tzv. set-top-box . Ten zajišťuje převod digitálního signálu a zobrazení na klasickém televizním přijímači.
Satelit
Kanál ČT4 je na družici Astra 3A na stejné pozici jako ČT1 a ČT2 a pro příjem je nutná karta Czechlink. Satelitní digitální vysílání UPC Direct probíhá na družici Astra 19,2E.
Kabelové vysílání
Program bude k  dispozici v sítích kabelových televizí, které o něj ČT požádali (UPC, Karneval).
Autor:

Další z rubriky

Na 80 procent skončím, oznámil Frühauf

Kateřina Neumannová, Stanislav Frühauf

Zadov Ukončí běžkyně na lyžích Kateřina Neumannová spolupráci se svým celoživotním koučem? Stanislav...

V Turíně mi nic nechybělo, tvrdí Jágr

Česko - Švédsko, Jágr

New York, Praha Chybělo Jaromíru Jágrovi na olympiádě v Turíně zázemí a nerozuměl si s koučem, jak psaly americké...

Neumannová: Líp to dopadnout nemohlo

Kateřina Neumannová, dcera Lucie

V očích měla únavu. Přátelé hodovali na její počest v pizzerii, ale ona jen vodou zapila...

Najdete na iDNES.cz