Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Pátek 20. října 2017 Vendelín

Turnaj teprve začíná, tvrdí Korbel

19 2000
S y d n e y - Naprosto jednoznačnou záležitost učinil ze svého posledního vystoupení v základní skupině olympijské dvouhry mužů český stolní tenista Petr Korbel. S Peterem Jacksonem, novozélandským mistrem Oceánie, se vypořádal hladce 3:0 na sety a postoupil bez problémů mezi elitní dvaatřicítku hlavní části soutěže, kde už všechny účastníky čeká vyřazovací systém. "Dobře to dopadlo, i když třeba Ind Baboor byl kvalitní soupeř. První krůček mám zdárně za sebou, ale mířím mnohem výš, a tak pro mě vlastně turnaj teprve začíná," připomněl svoje ambice čtvrtý muž olympijské soutěže v Atlantě.

Česká jednička nedovolila soupeři, který žije a trénuje ve Francii a nikdy se v kariéře nepropracoval do první stovky světového žebříčku, aby se aspoň na chvíli pokusil o svoji hru. Korbel vytlačil Jacksona od stolu, spolehlivě držel svůj servis a místy si dokonce dovolil exhibiční vložku. Dlouhými topspinovými údery v hluboké defenzívě odolával útoku novozélandského hráče, aby najednou prudkým atakem získal převahu a překvapeného Jacksona dokonale vyvedl z rytmu. Po takových atraktivních výměnách téměř zaplněná hala State Sport Centre bouřila nadšením.

"Občas se musí udělat něco pro lidi, i proto, aby si je člověk naklonil na svoji stranu," vysvětloval s úsměvem Korbel svůj záměr a pochválil dosavadní organizaci her, zázemí i divácký zájem. Na hlavní část singlu je prý totiž z pětadevadesáti procent vyprodáno a
kvalifikaci sledovaly zhruba dva tisíce diváků. "Je to tu po všech stránkách lepší než v Atlantě, nepociťuji žádné rušivé vlivy. Jen včera jsem strávil asi dvě hodiny na dopinku a také mi vzali na rozbor pálku, prý aby zjistili, zda lepidlo neobsahuje nějaké toxické látky. Ale to se dá všechno vydržet," mávl rukou.

Jméno příštího soupeře se dozví ve středu. Raději by změřil síly s někým, s kým už někdy hrál. "Ono to v téhle fázi už bude tak vyrovnané, že na čtvrtfinále nebo semifinále má prakticky každý. Kvůli taktice by však bylo lepší narazit na někoho, koho znám. Ale
nemusel by to být třeba Francouz Eloi, to je takový střelec. Hodně riskuje, stále útočí a vlastně záleží na tom, v jaké pohodě ho zápas zastihne. Jeho styl mi moc nesedí," přiznal devětadvacetiletý český reprezentant.

Autor:


Utýrala holčičku v pěstounské péči. Musíme teď zpřísnit zákony?
Utýrala holčičku v pěstounské péči. Musíme teď zpřísnit zákony?

Tragický případ z minulého týdne nejspíš pohne českými zákony o pěstounské péči.

Najdete na iDNES.czmobilní verze