Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Sobota 21. října 2017 Brigita

Tyčkař Janáček zdolal olympijský limit a vybojoval účast v Pekingu

Štěpán Janáček při on-line rozhovoru - Český reprezentant ve skoku o tyči Štěpán Janáček. | foto: Pavel RůžičkaiDNES.cz

16 2008
Tyčkař Štěpán Janáček je dalším českým olympionikem pro Peking. Na závodech ve Staré Boleslavi překonal atlet Dukly Praha 570 centimetrů, čímž splnil A limit pro účast v Pekingu.

Před týdnem zdolal laťku položenou ve stejné výšce také Janáčkův oddílový kolega Jan Kudlička. Ten splnil olympijský limit na mítinku Praga Academica na Strahově. S limitem A mohou jet na hry až tři atleti v jedné disciplíně.

Svěřenec trenéra Boleslava Patery zdolal požadovaných 570 cm na druhý pokus. "Skákalo se mi výborně. Mraky se rozestoupily, vysvitlo sluníčko a já to skočil," uvedl Janáček na serveru tletika.cz.

Také předchozí výšky 520 a 540 cm zdolal napodruhé. Pak si nechal nastavit na stojany rovnou o třicet centimetrů víc. "Mezi pátým a osmým pokusem se mi vždycky nejlíp skáče, tak jsem šel rovnou na sedmdesát," líčil Janáček.

"Docela jsem rád, že se to povedlo v Houštce, je to skvělý stadion, mám k němu vztah. Jezdil jsem sem k babičce a vodil mě sem už děda, když jsem byl malej," řekl.

Do Pekingu se těší, a to nejen na závody, ale i na setkání s manželkou, která byla nominována do polské výpravy. "Aspoň ji uvidím o měsíc dřív, než jsem myslel," usmál se tyčkař.

V ženské části soutěže v Houštce zvítězila Romana Maláčová se 420 centimetry. Její pokusy na 435 cm nebyly beznadějné, v případě úspěchu by vystřídala v olympijské výpravě vicemistryni světa Kateřinu Baďurovou.

O limit na olympijské hry se ve Staré Boleslavi pokoušel i výškař Svatoslav Ton. Ten ale nakonec skončil na 220 centimetrech, přičemž potřeboval o zvládnout deset víc. "Jsem ještě unavený z Atén, ale budu závodit ještě příští týden v Brně," prohlásil.

Česká olympijská výprava se aktuálně rozšířila na 131 členů. Ten samý den, kdy Český olympijský výbor schválil olympijskou nominaci.

Atleti a plavci ale mohou i po dnešním zasedání pléna ČOV plnit limity. Konečný termín je 22. července. Pokud se jim to podaří, budou do Pekingu nominováni automaticky.

Autoři: ,


Jobs Contact
Sales Manager (30.000 - 40.000 Kč)

Jobs Contact
Jihomoravský kraj, Praha
nabízený plat: 30 000 - 40 000 Kč

Najdete na iDNES.czmobilní verze