Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Čtvrtek 19. října 2017 Michaela

Tyčkař Kudlička: Osmé místo je úspěch, ještě chci skočit český rekord

11 2012
Londýn (Od zpravodaje iDNES.cz) - V jednom z nejkvalitnějších olympijských závodů skončil český tyčkař Jan Kudlička na osmém místě. Skočil 565 centimetrů a moc mu nechybělo k tomu, aby poskočil na vysněnou pátou pozici. Kudlička je ve skvělé formě a ještě letos chce atakovat český rekord.

Osmé místo je pro vás úspěch nebo jste očekával ještě lepší umístění?
Do Londýna jsem jel s tím, že bych moc rád postoupil do finále. Věděl jsem, že tu je nesmírně těžká konkurence. Čtyři závodníci umějí skočit přes šest metrů... Nakonec z toho bylo osmé místo, ale na pátou příčku moc nechybělo.

565 centimetrů jste skočil až na třetí pokus. Byly to v tu chvíli veliké nervy?
Zase tak veliké nervy to nebyly, protože jsem si na tuhle výšku věřil. Druhý pokus mi docela vyšel. Takže jsem věděl, že pokud se neotočí vítr a nebude foukat proti mně, tak ten skok zvládnu bez větších problémů. Pak přišla výška 575 centimetrů a to byla moje konečná. I přesto byl hned první pokus povedený, a jen těsně jsem tuhle výšku neskočil. To je veliká škoda, protože to umístění mohlo být ještě lepší.

Jak vysoce si osmého místa z olympiády v kariéře ceníte?
Sice už mám šesté místo z mistrovství Evropy, ale osmé místo z olympiády, navíc v takové konkurenci, to je určitě ještě větší úspěch. Už dlouho se nestalo, že první tři závodníci skočí přes 590 centimetrů. O to víc si osmého místa vážím a považuji tohle umístění za skvělý úspěch.

Jaké byly oslavy?
Zatím poklidné. Po závodě jsem byl hodně unavený, takže by asi nebylo vhodné slavit. Ale dneska se očekává zlato v oštěpu, takže pak se bude oslavovat. 

Co vás čeká po olympiádě?
Letos mě čeká ještě několik závodů. V olympijském finále jsem se cítil fantasticky a věřím, že forma neodejde ze dne na den. A ještě jeden vysněný cíl jsem si letos dal. Chtěl bych skočit český rekord, takže uvidíme, jestli se to podaří.

Najdete na iDNES.czmobilní verze