Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Tyčkař Ptáček se kvalifikoval na olympiádu

31 2004
Praha - Česká atletika má dalšího účastníka olympijských her v Aténách. Tyčkař Adam Ptáček zdolal v Praze na Strahově laťku ve výšce 565 cm, čím se zároveň kvalifikoval účast na halovém mistrovství světa v Budapešti, Do Maďarska tak zaručeně pojedou čtyři čeští závodníci.

Pro potvrzení startu v Aténách stačil Ptáčkovi dokonce o deset centimetrů slabší výkon, ale skokem přes 565 cm splnil hned přísnější z nominačních kritérií.

Vítězný výkon předvedl na druhý pokus, pak se ještě jednou pokusil o 572 cm, ale po nezdaru své účinkování ukončil. Trenér Boleslav Patera internetovému serveru českého svazu vysvětlil, že jeho svěřence začal trochu zlobit stehenní sval. "Pro jistotu vzdal," řekl Patera.

Ptáček skákal poprvé po odloženém vstupu do sezony. Ten si vyžádal jeho pád v tréninku na soustředění na Kanárských ostrovech, po němž měl naražená záda. Jeho dalším startem bude 11. února Pražská tyčka

Autoři: ,


Další z rubriky

Slavné politiky ubytoval řecký miliardář


Atény Václav Klaus objal Kateřinu Kůrkovou, políbil ji na tvář a řekl: „Málem jsem to nepřežil. Jsem rád,...

Capalini si užil večery. Zvyká si na slávu


Praha Třebaže už má doma pěknou medailovou sbírku, nic nepřekoná olympijský bronz z Atén. Moderní...

Největší vítězové umlčeli válku


Atény Nezískali medaili, přesto jsou vůbec největšími hrdiny her. Podařilo se jim mnohem víc, takřka...

HUBNUTÍ: Dvojnásobná maminka zhubla 20 kilogramů
HUBNUTÍ: Dvojnásobná maminka zhubla 20 kilogramů

Maminka pod přezdívkou Adenka84 dokazuje, že opravdu lze omládnout! Během pár měsíců zhubla dvacet kilogramů – se dvěma dětmi, při návratu do práce a potížích se štítnou žlázou.Najdete na iDNES.cz