Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Sobota 21. října 2017 Brigita

Tyčkařka Baďurová se nevzdává naděje

Tyčkařka Kateřina Baďurová | foto: ČTK

11 2008
Praha - Kateřina Baďurová se zotavuje z těžkého zranění pravého kolena, které utrpěla v lednu při přípravném kempu v Tenerife. V pondělí ale už odložila berle, v tréninku je přibližně tři týdny. Jak prozradila v on-line rozhovoru, ráda by zabojovala o olympiádu, nic nevzdává, ale do závodů půjde, až bude zcela fit.

Tyčkařka Kateřina Baďurová přišla do redakce iDNES.cz v nečekaně dobré kondici. Náhodný neznalý kolemjdoucí by ani nepoznal, že míjí atletku, která je necelých sedm týdnů po těžké operaci - plastice křížových vazů v koleni.

Odpovědi Kateřiny Baďurové ZDE.

V rozhovoru přiznala, že už druhý den po operaci musela s lékaři zkoušet první cvičení a v této chvíli již zhruba tři týdny nohu posiluje. "Přesto je ještě vidět, že je noha ochablá, slabší," přiznala během odpovídání čtenářům.

Kateřina si už tradičně při on-line rozhovoru psala odpovědi sama. Nad některými dotazy kroutila hlavou, jiné ji upřímně rozesmály. Svým chováním rozhodně vyvrátila názor jednoho z tazatelů, že by byla stále zamračená.

Doba rekonvalescence Kateřiny se změnila v domácí show jejího přítele, výškaře Tomáše Janků. "Musel vařit, nakupovat, prát," smála se při psaní odpovědi.

Většina dotazů samozřejmě směřovala k jejímu případnému startu na olympijských hrách v Pekingu. "Ráda bych tam jela, ale musím nejprve splnit limit. Zatím nevím, kdy začnu závodit, čeká mě hodně práce. O limit se porvu, ale pokud se nebudu cítit stoprocentně fit, do závodů nepůjdu," má jasno atletka pražské Dukly.

Kromě rehabilitace a boje o olympijský limit čeká Baďurovou letos ještě jedna těžká zkouška. "Letos končím studium na vysoké škole ekonomie a managementu, takže většinu volného času mi zabírá učení," prozradila.

Přejme sympatické atletce, ať se jí podaří zdolat oba letošní cíle na výbornou.

Už jsem zvyklá, říká trpce Kateřina

Hlasování o největší smolařku atletické reprezentace by mělo jednoznačnou favoritku. Zranění a nemoci provázejí kariéru Kateřiny Baďurové podobně jako například desetibojaře Tomáše Dvořáka.

Po překonání těžkého období, ve kterém málem s kariérou skončila, přišel snový rok 2007. V něm překonala třikrát český rekord, jehož hodnota je v současnosti 475 cm. Tento výkon předvedla na stadionu v Ósace, kde vybojovala na mistrovství světa stříbrnou medaili a posunula se ve světových tabulkách na deváté místo.

Po skvělé sezoně následovala i ocenění v anketě. Kateřina skončila ve Sportovci roku 2007 na osmé příčce, v anketě o atleta roku byla bronzová za mistry světa Barborou Špotákovou a Romanem Šebrlem.

Předolympijské on-line rozhovory na iDNES.cz

BUDE

11. března: Kateřina Baďurová (skok o tyči) 14:00
18. března: Jaroslav Volf a Ondřej Štěpánek (vodní slalom) 11:00
25. března: Václav Chalupa (veslování), 13:00
1. dubna: Tomáš Janků (výška)
8. dubna: Lada Kozlíková (cyklistika)
15. dubna: Ondřej Synek (veslování)

BYLO

Barbora Špotáková (oštěp)
Miroslava Knapková (veslování)
Věra Cechlová (disk)
Lucie Grolichová (moderní pětiboj) 
Petr Lazar (dráhová cyklistika) 
Libor Capalini (moderní pětiboj)
Lenka Marušková-Hyková (střelba)

Příprava na halovou sezonu ale nezačala pro tyčkařku pražské Dukly dobře. "Měla jsem nějaké problémy s kolenem. Přibližně tři týdny jsem téměř nemohla chodit, byl tam nějaký zánět," říkala Baďurová po první části přípravy.

Na tréninkovém kempu ve španělském Tenerife si přetrhla křížové vazy v pravém koleni a minimálně halová sezona byla ztracena. "Při jedné z rotací při odrazech jsem si vyvrkla pravé koleno," citoval její slova server Českého atletického svazu.

Sympatická černovláska podstoupila plastiku vazů, která proběhla úspěšně. Kromě halové sezony je však ohrožena i její účast v Pekingu. Při podobných zraněních se léčba a rehabilitace protáhne obvykle na několik měsíců...

"Věříme, že přípravu na olympiádu Katka zvládne a v Pekingu ji uvidíme opět ve formě. Jde o to, aby se vše dobře hojilo a Kačka úspěšně rehabilitovala," řekl agentuře ČTK manažer atletky Libor Varhaník.

"Věřím tomu, že se do Pekingu podívám. Bavili jsme se o tom s doktorem a ten říkal, že to není nereálné, je to neodrazová noha," zůstala optimistická i Baďurová, která na svůj osud nežehrá. "Jsem na to zvyklá, ani mě to moc nerozhodilo."

Autor:


Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze