Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Tyčkařky jdou do finále v plné sestavě

21 2004
Atény - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - V úterním finále olympijského závodu tyčkařek bude mít Česká republika dvojnásobné zastoupení. Pavla Hamáčková zdolala na druhý pokus kvalifikační limit 445 cm, Kateřině Baďurové stačilo k postupu dokonce jen 440 cm. "Jsem spokojena, tím spíš že jsem všechno skákala na první pokus," pochvalovala si Baďurová.

Přitom se před závodem necítila úplně v pohodě. "Rozcvičení bylo všelijaké, cítila jsem strach a velkou nervozitu," přiznávala jednadvacetiletá atletka USK Praha.

Jenže v tyčkařském sektoru to nebylo znát a pokusy na 415, 430 a 440 cm vypadaly v jejím podání suverénně.

V pátek neuspěl v kvalifikaci její přítel, výškař Tomáš Janků. Místo aby jej chlácholila, dostávalo se jí od něj povzbuzení. "Tomáš mi říkal: nemysli na mě, závoď za sebe. Budu ti fandit. Pomohlo to," usmívala se.

To, že nebude jedinou českou tyčkařkou ve finále kvituje s povděkem. "Vždycky je lepší, když nejste v závodě osamocení, určitě se budeme s Pavlou podporovat."

Pavla Hamáčková si vybojovala nominaci do Atén mezi posledními. Spíš než se soupeřkami se v uplynulém roce potýkala s bolestivým zraněním paty. Ani v Aténách nenastupuje v ideálním zdravotním stavu, tím spíš lze její postup a výkon označit za příjemné překvapení.

Zatímco 415 cm zdolala napoprvé, na 430 se zachránila až třetím pokusem. Jako jedna z mála pak vynechala 440 cm a na 445 uspěla napoprvé.

"Překvapila jsem nejen lidi okolo, ale i sebe samotnou," pokyvovala hlavou šestadvacetiletá halová mistryně světa z roku 2001. "Šetřila jsem každý krok, protože mě pata opravdu bolí," přiznala.

Před odjezdem do Atén zaregistrovala narážky, že se tam chystá na výlet. "Možná to tak vypadalo, ale sport je prostě takovej, že dokážete překvapit v momentě, kdy to nejmíň čekáte."

O tom, co jí čeká do úterního finále má jasno. "Bolí to, takže mě budou dávat dohromady. Prakticky celý rok jsem nezávodila a ani pořádně netrénovala. Dělala jsem samé neatletické věci - jezdila na bruslích, na kole, plavala."

Svůj postup na ploše pořádně obrečela. "Vždycky jsem byla tvrďák a dneska jsem to ukázala v závodě. Ale pak to muselo ven, pěkně jsem si pobrečela."Další z rubriky

Romane, milujeme tě, volali v Rychnově


Rychnov nad Kněžnou Ranní slunce odhaluje městečko schované v údolí. Rychnov nad Kněžnou, místo, jež desetibojař Roman...

Bábovi došel úspěch až na stupních vítězů


Praha Skokan do výšky Jaroslav Bába se stal na olympiádě stal jednou z českých hvězdy, když vybojoval...

Nejdokonalejší plavecké tělo na světě


Atény Firma Speedo mu slíbila milion dolarů, pokud vyloví z olympijského bazénu v Aténách sedm zlatých...

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice
Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva nebo tři roky se to opravdu dá zvládnout. Akorát zapomeňte na způsob, jak jste se učila jazyky ve škole. Možná vám totiž vyhovuje úplně jiný typ učení.Najdete na iDNES.cz