Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Neděle 22. října 2017 Sabina

Tým pro Vancouver může růst. Česko dostalo k dispozici pět míst

Aleš Razým | foto: ČTK

27 2010
Olympijská výprava pro Vancouver se může rozrůst na 93 osob. Mezinárodní lyžařská federace FIS totiž přidělila Česku dalších pět míst: 2 pro běžce na lyžích, 2 pro akrobatické lyžování a 1 pro sjezdaře. Na scénu se tak zřejmě vrátí i ženská běžecká štafeta.

"Lyžařská federace přerozdělila kvóty, které jiné státy nevyužily. Proces schvalování jmen právě probíhá," řekl šéf české výpravy František Dvořák.

Téměř jisté je, že do běžecké party bude zařazen Aleš Razým, který už s týmem kouče Miroslava Petráska odletěl do Kanady na přípravný kemp. Druhé místo pro klasiky by mělo náležet některé z žen do štafety. "Rozhoduje se mezi Klárou Moravcovou a Evou Skalníkovou," dodal Dvořák.

Akrobaté mají jen dva náhradníky, takže se do týmu zřejmě dostane boulařka Tereza Vaculíková. Skokanku Martinu Konopovou vedení úseku odmítlo nominovat. 

V letošní sezoně česká reprezentantka nezasáhla ani do jednoho podniku Světového poháru, závodila naposledy před rokem 14. února v Moskvě.

Úsek alpského lyžování z trojice jmen Petra Zakouřilová, Tereza Kmochová, Adam Zika vybral první jmenovanou.

Jména navržená svazem lyžařů schválí předseda Českého olympijského výboru Milan Jirásek do čtvrtečních deseti hodin dopoledne.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze