Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Neděle 22. října 2017 Sabina

Tým stál na Vokounovi, Židlickém, Jágrovi... Kdo podle vás propadl?

Veteráni patří ve svých týmech stále k nejlepším. U Finů je to Selänne, u Česka Jágr. | foto:  Michal Sváček, MAFRA

26 2010
Brankář Tomáš Vokoun, v obraně Marek Židlický, v útoku veterán Jaromír Jágr, mladík David Krejčí, možná Tomáš Plekanec nebo Tomáš Fleischmann. Jen tihle hokejoví reprezentanti snesou přísnější měřítka při pohledu na své výkony na olympijských hrách. Máte jiný názor? Ohodnoťte sami české reprezentanty.

Redakce iDNES.cz po pravidelné konzultaci s experty vystavila vysvědčení jednotlivým hráčům. Nedopadlo moc dobře, ostatně stejně jako český tým na turnaji.

ohodnoťte české hokejisty

za výkon na olympiádě jako ve škole - známkujte ZDE

"Líbil se mi Jágr, Michálek, Krejčí..." vypočítával někdejší reprezentační trenér Alois Hadamczik. "Zato Polák chyboval v každém zápase, velice zaostával i Kubina. Eliáš s Eratem měli na víc," mínil expert Josef Zajíc.

Kdo ve Vancouveru sehrál dobrý turnaj, kdo zahrál obstojně a kdo propadl?

Zazářili: Tomáš Vokoun, Marek Židlický, Jaromír Jágr, David Krejčí.
Dlouho to vypadalo, že nejlepším českým hráčem bude osmatřicetiletý veterán Jaromír Jágr. Asi by tomu tak bylo, jenže v posledním utkání skupiny ho přibrzdil atak Rusa Ovečkina a proti Lotyšsku ani Finsku už nebyla česká hvězda v obvyklé pohodě. Naopak v závěru turnaje vyrostl mladík Krejčí. Stabilně velmi dobré výkony podal brankář Vokoun a skvěle zahrál Marek Židlický, který snad jako jediný bezchybně bránil a navíc parádně podporoval ofenzivu.

Ušlo to: Tomáš Plekanec, Tomáš Fleischmann, Milan Michálek, Tomáš Rolinek, Josef Vašícek, Jan Hejda.
Když to nešlo kombinací, nebáli se Plekanec, Michálek ani Fleischmann vzít puk a projet s ním až k soupeřově brance. Dobře bruslili, bojovali. K lepšímu hodnocení chyběly vstřelené góly. Hejda nebyl příliš vidět, ale plnil slušně úlohu defenzivního obránce. Podobně jako Vašíček s Rolinkem poctivě sehráli svůj part coby bránící útočníci.

Nic moc: Tomáš Kaberle, Filip Kuba, Miroslav Blaťák, Petr Čajánek.
Tahle skupina, to už byl olympijský podprůměr. Od Kaberleho se určitě čekalo mnohem víc, Čajánek bojoval, ale Jágrovi v ofenzivním snažení příliš nepomohl.

Propadli: Pavel Kubina, Roman Polák, Zbyněk Michálek, Roman Červenka, Martin Havlát, Martin Erat, Patrik Eliáš.
Červenka zaujal jen pěkným pasem na Jágra proti Slovensku, od té doby poznával rozdíl mezi extraligou a mezinárodní scénou a v soubojích se úplně ztrácel. Zbyněk Michálek byl na hrách sotva do počtu, Polák nestíhal, šla přes něj spousta gólů. A hráči typu Havláta, Erata nebo kapitána Eliáše měli táhnout českou ofenzivu. Místo toho však předváděli spíš krasobruslení.

A jaký názor máte na vystoupení jednotlivých hráčů vy?
Známkujte je jako ve škole za celý turnaj

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze