Do soutěže týmů nastoupí i čeští sjezdaři. Bank dal přednost Ledecké

Český lyžař Ondřej Berndt v cíli sjezdu olympijské superkombinace. | foto: AP

23 2018
Olympijský program alpských lyžařů zakončí premiérová disciplína. V týmové soutěži, která se pod pěti kruhy objeví poprvé, se představí také česká čtveřice. Gabriela Capová, Ondřej Berndt, Martina Dubovská a Filip Forejtek vyjedou do osmifinále proti Italům v noci z pátka na sobotu.

V kategorii družstev se dobře cítí zejména Dubovská, která na letošních hrách dojela ve slalomu na 29. místě.

„Miluju takový formát závodu, když někdo jede vedle mě. Popohání mě to dopředu k lepšímu výsledku,“ řekla Svazu lyžařů 25letá závodnice, která byla členkou vítězného družstva na Světové zimní univerziádě i na novozélandských Winter Games.

„V týmovce se může stát cokoliv,“ dodává Dubovská. Soutěží se v pavouku, osmifinálovým soupeřem bude Čechům italský tým. V případném čtvrtfinále bude čekat lepší z dvojice Francie - Kanada.

„Italové nejsou neporazitelní, je v našich silách přes ně postoupit,“ věří Berndt, jehož nejlepším výkonem v Koreji je 16. příčka v kombinačním závodě.

Italové nastoupí v sestavě Chiara Costazzaová, Irene Curtoniová, Riccardo Tonetti a Alex Vinatzer. Soupeřící dvojice závodí paralelně vedle sebe, o postupujícím týmu rozhodne větší počet vítězství. V případě nerozhodného stavu (2:2) určí vítěze součet nejlepšího mužského a ženského času v týmu.

Šéftrenérem českého družstva je Boštjan Božič, který bude rozhodovat o nasazení závodníků. Osobní trenér Gabriely Capové zaskočil za Tomáše Banka, jenž měl tuto funkci zastávat původně. Jeho přítomnost na svém závodě si ale vyžádala snowboardistka Ester Ledecká.

Česko-italský lyžařský souboj vypukne po 3. hodině ranní, finále je v plánu o hodinu a půl později.

Autor:

Další z rubriky

Lanzingerovy vzlety a pády: ze Světového poháru k paralympijskému stříbru

Mathias Lanzinger jako předjezdec při slalomu ve Flachau

Zatrnulo všem. Příznivci sjezdového lyžování se před šesti lety děsili, když při super-G Světového...

Běžkyně na lyžích Beroušková do semifinále sprintu nepostoupila

V olympijském sprintu klasickou technikou kralovala Stina Nilssonová.

Čtvrtfinále a dost. Česká běžkyně na lyžích Kateřina Beroušková se poprvé v kariéře probojovala ve...

Hrozně se těším, hlásí Ledecká. Zahájení her nesledovala ani v televizi

Ester Ledecká  v  Cortině d´Ampezzo..

Pchjongčchang (Od našeho zpravodaje) Před pěti dny dorazila do jihokorejského Pchjongčchangu, od té doby jen trénuje a relaxuje a...

Najdete na iDNES.cz