Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Bauer nepojede týmový sprint. Trenér nominoval Jakše a Razýma

Běžec na lyžích Lukáš Bauer ve štafetovém závodu na 4x10 kilometrů. (16. února 2014) | foto:  Michal Růžička, MAFRA

17 2014
Krasnaja Poljana (Od našeho zpravodaje) - Skvěle zajel patnáctku i štafetu a byl připraven nastoupit také do týmového sprintu, při němž má obtížný terén nahrávat distančním běžcům. Přesto se Lukáš Bauer na jeho startu ve středu neobjeví.

Trenér Miroslav Petrásek nominoval dvojici Martin Jakš, Aleš Razým. Tedy duo, které v této disciplíně vybojovalo 4. místo při Světovém poháru v Novém Městě.

"Kluci odjezdili letos oba týmsprinty dobře. I tady se mi ve štafetě líbili, nezkazili ji. Kvůli týmovému sprintu jsem je navíc nechal stát i při klasické patnáctce, aby byli odpočatí," říká Petrásek.

Ještě v neděli odpoledne český trenér se smíchem tvrdil: "Mám tu desetikorunu, tak si s ní asi hodím, kdo má ten týmsprint odjet." Také Martin Jakš tehdy poukazoval: "Lukáš se přihlásil o týmsprint opravdu hlasitě." Načež žertem navrhl: "Mohli bychom ho jet všichni tři, ne? Prostřídali bychom se trochu víc."

Petrásek se večer sešel s Bauerem a nominaci s ním probíral: "Řekl jsem mu, že bych rád postavil Razýma s Jakšem. Lukáš reagoval: O.K., začnu se připravovat na padesátku."

Předtím, po skončení štafety, právě Bauer vtipkoval: "Kdybych jel týmsprint, mohl bych se vymluvit z padesátky. Té se trochu bojím."

Trenér nicméně věří, že navzdory hromadnému startu, který Bauerovi nevyhovuje tolik jako intervalové závody, může i na volné padesátce uspět.

"Určitě bude nesmírně těžká. Všechny závody tu ukázaly, že ten dlouhý kopec třídí pole. Padesátka tentokrát nebude o dojezdu patnácti lidí. A Lukáš tu jezdí fantasticky, má formu."

Autor:


Další z rubriky

Dvakrát zaplacený flám. Rakouští hokejisté dostali za oslavy pokutu

Rakouský útočník Thomas Vanek se snaží i na zemi bojovat před brankou Finska na

Rakouští hokejisté zaplatí za flám během únorového olympijského turnaje na hrách v Soči pokutu....

Sáblíková: Medaile ze Soči už je poškrábaná. Ale to jí na kráse neubírá

Martina Sáblíková při exhibičním curlingovém turnaji.

Uplynul už přesně týden od chvíle, kdy v Soči přebrala svoji zlatou medaili, přesto se Martina...

Zkusila jsem lyže olympijské vítězky, chlubí se Křížová

SPOKOJENÁ. Česká lyžařka Klára Křížová v cíli superobřího slalomu v areálu Rosa...

Poprvé v sezoně dokázala bodovat ve třech závodech Světového poháru. A vzestup výkonnosti potvrdila...

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?
Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství, spustila se lavina vzpomínání. Redakce se smíchem rázem otřásala v základech. Jedna si ostříhala řasy, druhá si touhu po papouškovi splnila v bažantnici, třetí nutila mladší sestru jíst mrtvé mouchy… a to není zdaleka všechno!Najdete na iDNES.cz