Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Bauer nepojede týmový sprint. Trenér nominoval Jakše a Razýma

Běžec na lyžích Lukáš Bauer ve štafetovém závodu na 4x10 kilometrů. (16. února 2014) | foto:  Michal Růžička, MAFRA

17 2014
Krasnaja Poljana (Od našeho zpravodaje) - Skvěle zajel patnáctku i štafetu a byl připraven nastoupit také do týmového sprintu, při němž má obtížný terén nahrávat distančním běžcům. Přesto se Lukáš Bauer na jeho startu ve středu neobjeví.

Trenér Miroslav Petrásek nominoval dvojici Martin Jakš, Aleš Razým. Tedy duo, které v této disciplíně vybojovalo 4. místo při Světovém poháru v Novém Městě.

"Kluci odjezdili letos oba týmsprinty dobře. I tady se mi ve štafetě líbili, nezkazili ji. Kvůli týmovému sprintu jsem je navíc nechal stát i při klasické patnáctce, aby byli odpočatí," říká Petrásek.

Ještě v neděli odpoledne český trenér se smíchem tvrdil: "Mám tu desetikorunu, tak si s ní asi hodím, kdo má ten týmsprint odjet." Také Martin Jakš tehdy poukazoval: "Lukáš se přihlásil o týmsprint opravdu hlasitě." Načež žertem navrhl: "Mohli bychom ho jet všichni tři, ne? Prostřídali bychom se trochu víc."

Petrásek se večer sešel s Bauerem a nominaci s ním probíral: "Řekl jsem mu, že bych rád postavil Razýma s Jakšem. Lukáš reagoval: O.K., začnu se připravovat na padesátku."

Předtím, po skončení štafety, právě Bauer vtipkoval: "Kdybych jel týmsprint, mohl bych se vymluvit z padesátky. Té se trochu bojím."

Trenér nicméně věří, že navzdory hromadnému startu, který Bauerovi nevyhovuje tolik jako intervalové závody, může i na volné padesátce uspět.

"Určitě bude nesmírně těžká. Všechny závody tu ukázaly, že ten dlouhý kopec třídí pole. Padesátka tentokrát nebude o dojezdu patnácti lidí. A Lukáš tu jezdí fantasticky, má formu."

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze