Tzekos má policii stále v patách

26 2004
Atény - Řecké úřady zabývající se vyšetřováním dopingového skandálu sprinterů Kostase Kenterise, Ekaterini Thanuové a jejich trenéra Christose Tzekose získaly ve středu ze Spojených států dokumenty týkající se aféry laboratoře Balco. Kalifornská společnost, která sportovcům dodávala do loňska neodhalitelný steroid THG, údajně s koučem měla obchodní kontakty.

Řecká protidrogová jednotka sleduje Tzekose už delší dobu. Při poslední razii v areálu, který si pronajímá pro svůj obchod s potravinovými doplňky pro sportovce, policie zabavila 1400 krabiček s různými prostředky. Velké množství z nich prý obsahovalo efedrin, v některých byly údajně i steroidy.

Skandál sprinterů, kteří se před olympijskými hrami nedostavili na dopingovou kontrolu, což je posuzováno stejně za pozitivní test, začaly řecké úřady vyšetřovat. Policie je podezírá, že následnou nehodu na motocyklu jen předstírali.

Národní olympijský výbor atlety z týmu pro Atény vyřadil, po slyšení před disciplinární komisí Mezinárodního olympijského výboru oba medailisté ze Sydney oznámili, že se startu sami vzdávají.

Autoři: ,


Nejčtenější

Seemanová zářila na olympijských hrách mládeže, vyplavala druhé zlato

Barbora Seemanová ještě nemůže uvěřit svému triumfu na olympijských hrách...

Stává se jednou z hvězd olympijských her mládeže, česká plavkyně Barbora Seemanová získala v Buenos...

Třetí zlato z olympiády mládeže. Malíková vyhrála čtyřstovku

Talentovaná atletka Barbora Malíková

Atletka Barbora Malíková vyhrála na olympijských hrách mládeže závod v běhu na 400 metrů a získala...Další z rubriky

Capalini si užil večery. Zvyká si na slávu


Praha Třebaže už má doma pěknou medailovou sbírku, nic nepřekoná olympijský bronz z Atén. Moderní...

Romane, milujeme tě, volali v Rychnově


Rychnov nad Kněžnou Ranní slunce odhaluje městečko schované v údolí. Rychnov nad Kněžnou, místo, jež desetibojař Roman...

Měli blízko, medaile nezískali. Proč?


Praha Jediné umístění dokáže ve sportu spustit takový vodopád slz. Čtvrtá příčka. Ani druhá, dokonce ani...Najdete na iDNES.cz