U moře a jachet se chodí naboso v písku

13 2004
Atény - (Od zvláštního zpravodaje MF DNES) - Po křehkém bílém písku popojíždí prazvláštní vozítko. Je na pásech, vpředu má obrovskou lžíci, na které se vezou pytle plné ledu. To aby plážoví volejbalisté měli vychlazené nápoje. „Zase vedro k padnutí,“ prohodí Eva Celbová, když s kolegyní Soňou Novákovou vystoupí z autobusu.

Na sluníčku je dobrých čtyřicet stupňů a ona vedro nesnáší. Vítejte ve sportovním království na pobřeží Egejského moře. Jmenuje se Faliro.

Svištíte po dálnici pryč z Atén, na nenápadné odbočce sjedete a najednou se vynoří: fotbalový stadion Karaiskaki, vedle volejbalová hala a stadion na beachvolejbal, který barvou ladí s vymetenou oblohou.

Všechno blízko sebe. „Nádhera,“ vydechla Celbová, když to poprvé viděla.

Na takovém místě byste to nečekali.

Kolem jsou jen malé činžáky sídliště Kallithea a planiny, do kterých černí dělníci na poslední chvíli před olympiádou zasazují hubené stonky olivovníků. Okolo polehávají toulaví psi.

O pár metrů dál už stojí areál za desítky milionů, za ním zátoka s luxusními jachtami a širé moře. Beachvolejbal přece k moři patří. „Hlavní stadion vypadá jako parádní kotel. Podobný byl i minule v Sydney,“ vzpomínají Češky.

První zápas mají před sebou v neděli kolem poledne, na stejnou dobu zvolily i včerejší trénink. Domluvily se s Mexičankami.
Opalovacím krémem se namazaly už na pokojích, pak nafasovaly míče, u kurtu se protáhly, proběhly pár koleček v hlubokém písku a mohlo se začít.

„Jenže tréninky nás až tolik nebaví, protože musíme opatrně. Každou z nás v sezoně něco bolelo, jsme z toho otrávené a zoufalé. Musíme se šetřit na zápasy,“ říká Celbová.

Novákovou bolelo rameno, Celbová teď žije pod antibiotiky, protože měla zánět močového měchýře: „Z deseti injekcí mi chybí ještě čtyři, takže to nestihnu dobrat do neděle.

Bude to zrádné. Ale ani na moment mě nenapadlo, že bychom to skrečovaly.“ Mezi tréninkovými kurty sice vedou úzké uličky, ale stejně se všude chodí naboso. Písek zalézá do bot.

Kolem hrají Australané a Němci, domácí Řekyně si k přátelskému zápasu pozvaly Japonky.

Každý je zpocený už jen při rozcvičení.

Když pak skočí rybičkou po míči, aby ho vybral, má od písku polepenou půlku těla.

Autor:


Nejčtenější

Seemanová zářila na olympijských hrách mládeže, vyplavala druhé zlato

Barbora Seemanová ještě nemůže uvěřit svému triumfu na olympijských hrách...

Stává se jednou z hvězd olympijských her mládeže, česká plavkyně Barbora Seemanová získala v Buenos...

Třetí zlato z olympiády mládeže. Malíková vyhrála čtyřstovku

Talentovaná atletka Barbora Malíková

Atletka Barbora Malíková vyhrála na olympijských hrách mládeže závod v běhu na 400 metrů a získala...Příliš bohatý život a předčasná smrt mocného funkcionáře Baumanna

Patrick Baumann hovoří v Los Angeles o chystaných olympijských hrách.

VIDEO Patrick Baumann byl snad všude. Mnohému předsedal, kdekomu šéfoval. Hodně toho změnil, počtu...

Další z rubriky

Romane, milujeme tě, volali v Rychnově


Rychnov nad Kněžnou Ranní slunce odhaluje městečko schované v údolí. Rychnov nad Kněžnou, místo, jež desetibojař Roman...

Měli blízko, medaile nezískali. Proč?


Praha Jediné umístění dokáže ve sportu spustit takový vodopád slz. Čtvrtá příčka. Ani druhá, dokonce ani...

Devátá medaile pro Železného


Atény Osm medailí přivezl český olympijský tým z Atén. Devátou si zaslouží Jan Železný. Za celoživotní...

5 tipů, jak trénovat dětskou pozornost
5 tipů, jak trénovat dětskou pozornost

Věnovat dítěti péči a rozvíjet v něm schopnost koncentrace se vyplatí jak vám, tak jemu. Díky tomu, že bude pozorné ve škole, nebudete muset věnovat tolik času učení doma, což nejspíš potěší vás i vašeho potomka. Vyzkoušejte aktivity, kterými dětskou pozornost posílíte.Najdete na iDNES.cz