Úchvatný výsledek. Nad očekávání, rozplývala se rychlobruslařka Erbanová

19 2010
Vancouver (Od zvláštního zpravodaje iDNES.cz) - Sama si přála být mezi nejlepšími dvaceti, nakonec ji dělila jen desetinka od elitní desítky. "Je to skvělé, na výsledkovku se mi kouká hodně příjemně," usmívala se rychlobruslařka Karolína Erbanová po výborném 12. místě v olympijském závodu na 1000 metrů.

Zajela nad očekávání. Přestože startovala už ve třetí dvojici z osmnácti, až do desáté jízdy držela dokonce medailovou pozici.

Ve své jízdě dokonce utavila Němku Wolfovou. Její poslední kolo patřilo k nejrychlejším v celém startovním poli. "Tím kolem jsem se dostala tam, kde jsem. Tam hodně holek uvadlo."

A nebýt drobného zaváhání v závěrečném oblouku, desítka nemusela být nereálná. "Shodila jsem si ruku. Jinak jsem žádnou chybu na trati neudělala. Jen tuhle," litovala.

Přesto smutnila jen krátce. "Jsem strašně spokojená. Vždyť jsem porazila Friesingerovou (obhájkyně bronzu, která drobně ztratila v úvodní rovince), Angmüllerovou, Schusslerovou. Je tam hodně jmen, s tím jsem nepočítala," smála se.

Erbanová zajela čas 1:17,53, což je její maximum mimo vysokohorské ovály.

Přestože jela už druhý olympijský závod, byla víc nervózní než při pětistovce. "Určitě, protože do pětistovky jsem nastupovala s nejhorším časem. Tady jsem mohla být klidnější, ale zase jsem věděla, že to bude boj."

Jak se další a další jména řadila ve výsledkové listině za ní, tak čím dál víc kroutila hlavou. "Zrovna jsme se s Martinou vyjížděly na kole. S tímhle jsme opravdu nepočítaly. Spočítala jsem si to někam za dvacítku."

Její slavnější kolegyně a čerstvá olympijská vítězka nešetřila chválou. "Strašně mi gratulovala. My navzájem své jízdy prožíváme a ona mi hodně drží palce. Ale tenhle výsledek je zásluha také ostatních členů týmu," nezapomněla Erbanová zmínit své kolegy z Novis Teamu.

Po 23. místě na poloviční trati tak svůj výsledek z premiérové olympiády notně vylepšila. Na trati 1500 metrů se potká i se svou slavnější tréninkovou kolegyní Martinou Sáblíkovou.

"Bude to zvláštní závod. Sejdou se tam holky z kiláku i trojky. Bude záležet na rozběhu i technice bruslení," uvádí specifika své poslední olympijské tratě.

Zaútočí ve výsledkové listině ještě výš? "Cíle nikdy neříkám, ale budu potřebovat hlavně štěstí. Rozhodně ale s Martinou nechci soupeřit."

Nejčtenější

Jágr bude tváří hokejového turnaje ZOH 2022 v Pekingu, prozradil Tvrdík

Jaromír Jágr během tréninku s dětmi na třineckém ledě

Jaromír Jágr bude tváří hokejového turnaje zimních olympijských her v Pekingu v roce 2022. Bude...

Další z rubriky

Jak ustát zlato? Vědět, kam jít dál. Poradí si Sáblíková?

Rychlobruslařka Martina Sáblíková se raduje z vítězství na trati na 5000 metrů. (24. února 2010)

VIDEO Kateřina Emmons měla svůj pozlacený život nalinkovaný podle gynekologa. Hned jak 9. srpna 2008...

Dražba olympijské kombinézy Sáblíkové vynesla 272 tisíc

Rychlobruslařka Martina Sáblíková na trati olympijského závodu na 5000 metrů

VIDEO Dobročinná aukce olympijské kombinézy rychlobruslařky Martiny Sáblíkové vynesla 272 tisíc. Výtěžek...

Olympiáda stála Českou televizi 50 milionů korun

Rychlobruslařka Martina Sáblíková pod olympijskými kruhy při květinovém ceremoniálu

Zajištění přenosů z olympijských her ve Vancouveru stálo Českou televizi (ČT) podle předběžných...

Rozdáváme 50 balíčků pracího gelu a aviváže od Feel Eco. Přihlaste se o ně
Rozdáváme 50 balíčků pracího gelu a aviváže od Feel Eco. Přihlaste se o ně

Máme pro vás připraveno 50 pracích gelů a 50 aviváží od značky Feel Eco, které vaše prádlo vyperou čistě a ekologicky. Dopřejte svým dětem hygienicky čisté prádlo bez zatěžování životního prostředí.

Najdete na iDNES.cz