Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Středa 18. října 2017 Lukáš

Ukrajinský Lvov se vzdal kandidatury na zimní olympiádu v roce 2022

Historické lvovské náměstí Rynok | foto: MF DNES

30 2014
Ukrajinský Lvov se vzdal kandidatury na zimní olympijské hry v roce 2022. Ale o svůj sen nepřišel úplně - bude se ucházet o právo uspořádat sportovní svátek o čtyři roky později. Oznámili to zástupci Mezinárodního olympijského výboru.

Z původních uchazečů o hry v roce 2022 už odstoupil Stockholm a polsko-slovenský projekt pod hlavičkou Krakova. Ve hře ještě zůstává Oslo, které však stále nemá potřebné vládní záruky. O pořadateli se tak v roce 2015 na zasedání MOV nejspíš bude rozhodovat mezi Pekingem a kazašským Almaty.

Vyhlídky Lvova na uspořádání OH rapidně poklesly poté, co Rusko v březnu anektovalo Krym a na Ukrajině následně vypukly nepokoje. "Toto rozhodnutí je výsledkem současné politické a ekonomické situace na Ukrajině, o níž jsme diskutovali," uvedli v oficiálním prohlášení zástupci MOV.

Jednání s předsedou MOV Thomasem Bachem se zúčastnil vedle šéfa národního olympijského výboru Sergeje Bubky i ukrajinský premiér Arsenij Jaceňuk.

"Shodli jsme se na tom, že za současných podmínek by bylo extrémně náročné pokračovat v kandidatuře na rok 2022, ale v budoucnosti by to mělo pro Ukrajinu a ukrajinský sport smysl," uvedl Bach.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze