Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Ulihrach nakonec do Sydney nepoletí

13 2000
P r a h a - Marně čekal český tenista Bohdan Ulihrach na dodatečnou nominaci na olympijské hry do Sydney. Tři týdny figuroval v roli prvního náhradníka, odřekl proto dva turnaje a trénoval v Praze na Spartě na tvrdém povrchu. I když se několik hráčů odhlásilo, jejich místo vždy zaplnil některý krajan výše postavený na žebříčku než Ulihrach. A dnes vedení Mezinárodní tenisové federace (ITF) rozhodlo, že případné další odhlášené hráče nahradí tenisté připravení v Sydney na čtyřhru.

Podle mezinárodního sekretáře Českého tenisového svazu (ČTS) Josefa Nechutného se ještě v pondělí otevírala pro Ulihracha velká šance na olympiádě hrát. Na základě dostupných informací se rozhodl nejet do Austrálie Švýcar Mark Rosset, vítěz z Barcelony 1992. Jenomže zástupci ITF neměli na stole oficiální odhlášku, a proto českého tenistu do turnaje nezařadili.

"Je to špatné, stalo to nejhorší, co se mohlo stát," posteskl si Nechutný, který odcestuje do Austrálie v roli rozhodčího. "Bohdan nehraje a Rosset taky ne, což mi oficiálně potvrdili ve Švýcarsku. Volal jsem do Sydney, ale tam mi řekli, že žádnou odhlášku nemají, takže máme smůlu," vysvětlil Nechutný.

Ulihrach se kvůli olympiádě odhlásil z turnaje ve Štýrském Hradci a v Bukurešti a trénoval v Praze na betonu, protože čekal, že se na olympiádu dostane. Nakonec to nevyšlo. "To zamrzí, ale nedá se nic dělat, takový je život," uvedl Ulihrach. Za tři týdny se vydá na challenger v Bratislavě s dotací 100 tisíc dolarů a za čtyři roky možná na olympiádu do Atén.

"Do Atlanty jsem odmítl jet, do Sydney se nedostal, tak snad vyjdou Atény. Ale nevím, jestli v té době budu hrát," dodal pětadvacetiletý Ulihrach. Českou tenisovou školu budou na olympiádě reprezentovat ve dvouhře Jiří Vaněk, Ctislav Doseděl a Jiří Novák, který patří společně s Davidem Riklem k favoritům čtyřhry. V soutěži žen nastoupí dvojice Adriana Gerši a Květoslava Hrdličková a ve čtyřhře se představí pár Hrdličková, Daniela Bedáňová.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze