Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Čtvrtek 19. října 2017 Michaela

Ulihrachovi se otvírá šance letět do Sydney

6 2000
P r a h a - Druhý hráč světového tenisového žebříčku, Brazilec Gustavo Kuerten, se asi neobjeví na olympijských hrách, i když měl o turnaj v Sydney zájem. Důvodem neúčasti letošního vítěze French Open je rozepře jeho sponzora s Brazilským olympijským výborem (COB) ohledně oblečení tenisty. Pokud Kuerten skutečně na olympiádu nepojede, otvírá se šance pro českého tenistu Bohdana Ulihracha, který je momentálně prvním náhradníkem.

"Nicméně ITF nemá na stole oficiální odhlášku Brazilského olympijského výboru, takže zatím vše zůstává při starém a Ulihrach nadále čeká," vysvětlil Josef Nechutný, mezinárodní sekretář Českého tenisového svazu. Čím později se hráči oficiálně z olympiády odhlásí, tím níž klesá Ulihrachova naděje na zařazení do olympijského turnaje. Vedení Mezinárodní tenisové federace totiž bude do dvouhry zařazovat hráče ze čtyřhry, přítomné na místě.

"Jsem strašně smutný, že to tak dopadlo, ale do Sydney nepojedu," oznámil Kuerten. "Snil jsem o olympiádě, chtěl jsem reprezentovat Brazílii, ale nemohu. Diadora mě sponzoruje od začátku kariéry. Věřili mi tam v době, kdy mě nikdo neznal a titul na Roland Garros byl na hony vzdálen," prohlásil hráč.

Kuerten měl oblékat šortky a tričko národního týmu a směl mít dovoleno obouvat boty Diadora a hrát raketou Head. Prezident COB Carlos Arthur Nuzman uvedl, že Kuertenovi nepovolí další výhody, i když někteří fotbalisté a atleti sponzorské úlevy získali. Diadora uzavřela s Kuertenem smlouvu v roce 1995, od té doby tenista dvakrát vyhrál grandslamový French Open, poprvé v roce 1997 a letos.

Vedení dalších tenisových sponzorů, Banco do Brasil a internetový server Globo.com, souhlasili s tím, že Kuerten na olympiádě nebude propagovat jejich firmy. Naopak představitelé Ruského olympijského výboru a tamní národní tenisové asociace popřeli informaci o tom, že se olympiády nezúčastní Jevgenij Kafelnikov. Podle mluvčího olympijského výboru Alexandera Ratnera tenista nikomu odmítnutí startu v Sydney nenahlásil.

Autor:


Advantage Consulting, s.r.o.
PROCESNÍ INŽENÝR V AUTOMOTIVE

Advantage Consulting, s.r.o.
Zlínský kraj, Moravskoslezský kraj
nabízený plat: 30 000 - 35 000 Kč

Najdete na iDNES.czmobilní verze