Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Čtvrtek 19. října 2017 Michaela

Umím Ovečkinovi otrávit hokej, slibuje před bitvou s Ruskem obránce Polák

DŮRAZ. Český obránce Roman Polák ve tvrdém souboji u mantinelu s lotyšským protihráčem. | foto:  Michal Růžička, MAFRA

21 2010
Vancouver (Od zvláštního zpravodaje iDNES.cz) - Před loňským mistrovstvím světa ho téměř nikdo neznal, teď patří k pilířům české defenzivy na olympiádě ve Vancouveru. "Za poslední rok jsem prožil celkem strmý vzestup, dost jsem se zviditelnil," uvědomuje si hokejový obránce Roman Polák.

Trenér Růžička prohlásil, že o vaši nominaci na olympiádu vůbec nepochyboval. Co vy?
Byl jsem napjatý, protože máme v NHL strašně moc dobrých obránců. Prožíval jsem to do poslední chvíle, protože na olympiádu se nedostane každý. Ale já jsem dlouho válčil už na farmě St. Louis.

Mrzelo vás, že jste nedostal šanci v NHL dřív?
No, zabralo to docela dost času. Když nejste jednička draftu, tak si tím musíte projít. A uznávám, že mi farma pomohla. Hrál jsem tam důležitou roli a připravil se na vstup do NHL.

V St. Louis už máte pozici jistou?
Teď už jo. I když se mi nepovede zápas, tak cítím, že to nevadí.

Zprávy

ve vašem mobilu

Čerstvé informace z her ve Vancouveru najdete ve svém mobilu. SMS a MMS si objednejte ZDE.

Na m.idnes.cz/vancouver poběží zpravodajství pro mobilní prohlížeče. Ráno si můžete zkontrolovat noční výsledky, cestou do práce vám neuteče ani minuta z on-line reportáží.

Více ZDE.

Nastupujete na nejlepší lajny soupeře. Jaké to je?
Dobré, protože vím, jaká je moje role v týmu. Ale zase nemám nic zadarmo, tak mě musí stačit k radosti, když se soupeř nedostane ke střele nebo neudělá ani bod.

Narostlo vám sebevědomí?
Určitě jo, s každým zápasem je větší a větší.

V reprezentaci hrajete ve dvojici s Tomášem Kaberlem. Co se od něj při zápase naučíte?
Je hodně ofenzivní, takže já zůstávám vzadu a spíš to jistím. Zato v klubu chodím i do ofenzívy. Samozřejmě se od něj ale můžu pořád hodně učit.

V neděli musíte v utkání s Ruskem zastavit Ovečkina. Jak na něj?
Rusové mají hodně schopných hráčů, kteří se dokáží prosadit jeden na jednoho. Znám je ale z NHL, takže by to neměl být problém.

Proti Ovečkinovi jste hrál ve svém poslední zápase před olympiádou. Jak se vám na něj dařilo?
Neměl ani bod, takže se nám ho povedlo ubránit. Jenže pak mi jeho spoluhráč z Washingtonu Tomáš Fleischmann řekl, že prý hrál jenom na padesát procent. To mě moc nepovzbudilo.

Jak tedy bránit Ovečkina?
Je silný na puku a hraje do těla. Musíte být ve střehu, protože je většinou v pohybu. I když... Ono jak kdy. Někdy pořád bruslí a vrací se dozadu, jindy ale jenom čeká na modré čáře.

Co musí obránce dělat, aby eliminoval jeho přednosti?
Asi mu nedat prostor. Pořád být u něho a třeba ho i trošku vyprovokovat. Je to přece jenom Rusák a ti to berou trochu jinak. Člověk se jich nemůže nikdo dotknout. Když se od něj nehnu a budu mu hrát do těla, otrávím mu to.

Máte zkušenost, že se dá rozhodit?
No určitě, dá. Začne blbnout, zbytečně faulovat a dohrávat souboje, které jsou už dávno mimo dění. Každého můžete rozhodit.

Fanoušci při zápase Česko - Slovensko. (17. února 2010)Držte palce ČESKÝM HOKEJISTŮM

Připojte se k ostatním příznivcům a fanděte společně. Fanoušci se scházejí na facebooku.Najdete na iDNES.czmobilní verze