Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Úterý 24. října 2017 Nina

Unavený Jágr děkoval brankáři Vokounovi

15 2006
Turín - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Nebyl to jen první zápas olympijského turnaje, ale také souboj s únavou a nepřízní osudu. Jaromír Jágr, největší hvězda české hokejové reprezentace, si hodně oddechl, když zápas s Německem skončil vítězstvím 4:1. "Jsem tak strhanej, že ani nevím, kdo za ně chytal," řekl v nadsázce unavený Jágr.

Vzal vám zápas hodně sil?
Sešlo se to všechno dohromady. Časový posun, kvůli kterému spousta hráčů v noci nespí. Nesehranost, Němci trénovali společně možná čtrnáct dní, zatímco my jsme měli společné jen dnes ráno rozbruslení. Plus zranění Hašek s Eliášem. Všechny špatné věci se staly během dvaceti minut prvního zápasu.

Byli Němci hodně nepříjemným soupeřem?
Věděli jsme, že to bude těžké, ale každý první zápas proti Němcům nebo Švýcarům na turnaji je těžký. Navíc rozhodčí pískali jinak než v NHL. Na některé věci jsme si už odvykli a bude hodně těžké si přivyknout nazpátek.

Hodně naštvalo, když jste musel v první třetině dvakrát na trestnou lavici?
Je vidět, že Němci jsou v těchto věcech mistři světa. Vědí, jak mají zahákovat, jak správně spadnout. Ale i to patří ke hře, naštěstí to nakonec všechno dobře dopadlo.

Bylo pro tým hodně nepříjemné ztratit Haška už v první třetině?
Určitě to bylo nepříjemné hlavně pro Vokouna, který tam sedí a najednou musí do brány. A v té době Němci hráli velice dobře a měli spoustu šancí. Ale Voky zachoval chladnou hlavu a všechno vychytal. Bez něho by to bylo daleko těžší. Dostat ještě druhý gól, tak bychom se hodně trápili.

Neměl jste obavy, že se vám nepovede zápas otočit?
Neměl. Seš profesionál a věříš do poslední minuty. Tyhle zápasy jsme s nimi hráli často a většinou jsme po prvních třetinách prohrávali nebo to bylo vyrovnané. Zkušenosti tedy máme a není důvod nevěřit, že se to otočí. A nakonec se to otočilo. Jenže tentokrát to nebylo vůbec jednoduché. Doufám, že forma přijde dvaadvacátého, kdy to ve čtvrtfinále budeme potřebovat nejvíc.

Už zítra v jednu hodinu nastupujete proti Švýcarsku...
To bude další podobný zápas, ještě bez odpočinku. Švýcaři prohráli s Finskem a půjde jim o hodně. Na druhou stranu je možná lepší, že budeme mít tyhle soupeře za sebou.

Vnímal jste, kolik bylo Čechů v publiku?
Já jsem tak strhanej, že ani nevím, kdo za ně chytal.

Jaromír Jágr v šanci.Najdete na iDNES.czmobilní verze