Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Ústí chce Praze pomoci s olympiádou

25 2004
Praha, Most - Olympijské hry na severu Čech? Utopie? Ne tak docela. Představitelé pražské radnice stále častěji hovoří o pořádání letních olympijských her v letech 2016 nebo 2020. V posledních dnech však také připouštějí, že na uspořádání soutěží bude potřeba spolupráce s dalšími městy. Vedení radnice proto nyní hodlá oslovit představitele vytipovaných regionů.

Náměstek pražského primátora Petr Hulinský (ČSSD), do jehož kompetence oblast sportu spadá, v této souvislosti poznamenal, že největší starost radnici působí, kde by mohli sportovci soutěžit v typicky přímořských disciplínách. „Závody ve veslování a kanoistice by se mohly konat v Račicích, jachting například na plánované vodní ploše vybudované v rámci rekultivace důlní krajiny na Mostecku,“ prozradil záměry radnice Hulinský.

Most se s takovou iniciativou již přihlásil a město Ústí nad Labem nechce zůstat pozadu. „Pracujeme na tom intenzivně,“ uvedl Zdeněk Kubec, předseda krajské tělovýchovy.

„Za Ústí bojujeme o moderní pětiboj a současně jednu ze skupin basketbalu nebo volejbalu. To je však vázané na výstavbu multifunkční haly, která by mohla vyrůst v městské části Klíše nebo ve sportovním centru vedle zimního stadionu.“

Zmíněné lokality nejsou jediné mimo Prahu. Skupiny fotbalového turnaje by se mohly konat i v Brně, Ostravě, Teplicích a Liberci. Před několika dny pražští radní schválili základní koncepci, podle níž bude magistrát při kandidatuře postupovat.

Autoři:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze