Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Uzbek dopingovou látku nepropašoval

7 2000
S y d n e y - Týden před zahájením olympijských her se odehrál první větší dopingový případ. Australští celníci totiž našli v zavazadle nejmenovaného člena delegace z Uzbekistánu zakázaný podpůrný prostředek, růstový hormon, a celou záležitost předali vyšetřovatelům. Funkcionář nebyl zatčen a s policií prý vzorně spolupracuje. Potvrdil to dnes Jacques Rogge z Mezinárodního olympijského výboru (MOV) a dodal, že identita hříšníka zatím nebude prozrazena. "Australští celníci našli na letišti v Sydney malé množství drogy, které se říká růstový hormon. Ten je na seznamu zakázaných látek MOV," stojí v oficiálním prohlášení celnice.

"Šlo o člena delegace z Uzbekistánu. Jeho jméno, ani k jakému sportu patřil, není zatím známo," uvedl Rogge s tím, že zakázaná látka byla převezena do vládní výzkumné laboratoře v Sydney k prozkoumání. "Zatím nebudeme spekulovat o trestu, musíme počkat na výsledky," dodal Rogge.

Podobné problémy, ale daleko menšího charakteru, měla v Austrálii s celníky před čtrnácti dny po příletu také výprava českých plavců. Lékařka týmu Jitka Polišenská musela čelit palbě nepříjemných otázek celníků kvůli seznamu léků, na kterém byla látka obsahující "lehký doping" efedrin, jenž do Austrálie rovněž nesmí. "Seznam léků však byl řádně prověřen a potvrzen Českým olympijským výborem, takže se celníci omluvili a celá záležitost se brzy vysvětlila," řekl sportovní ředitel plaveckého svazu Jan Novotný.

 


 

Autor:


Další z rubriky

Přibylo dalších šest medailí


S y d n e y Medailová žeň českých sportovců na paralympijských hrách v Sydney pokračuje. K dopolednímu triumfu...

Olympijští medailisté dostali odměny


P r a h a Šeky v hodnotě přes pět a půl milionu korun dostali olympijští medailisté ze Sydney a jejich...

Je to dost, je to málo?


P r a h a Olympijští medailisté jsou odměňováni za zlato milionem korun, za stříbro pěti sty tisíci, za bronz...Najdete na iDNES.cz