Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Pátek 20. října 2017 Vendelín

Uzbek dopingovou látku nepropašoval

7 2000
S y d n e y - Týden před zahájením olympijských her se odehrál první větší dopingový případ. Australští celníci totiž našli v zavazadle nejmenovaného člena delegace z Uzbekistánu zakázaný podpůrný prostředek, růstový hormon, a celou záležitost předali vyšetřovatelům. Funkcionář nebyl zatčen a s policií prý vzorně spolupracuje. Potvrdil to dnes Jacques Rogge z Mezinárodního olympijského výboru (MOV) a dodal, že identita hříšníka zatím nebude prozrazena. "Australští celníci našli na letišti v Sydney malé množství drogy, které se říká růstový hormon. Ten je na seznamu zakázaných látek MOV," stojí v oficiálním prohlášení celnice.

"Šlo o člena delegace z Uzbekistánu. Jeho jméno, ani k jakému sportu patřil, není zatím známo," uvedl Rogge s tím, že zakázaná látka byla převezena do vládní výzkumné laboratoře v Sydney k prozkoumání. "Zatím nebudeme spekulovat o trestu, musíme počkat na výsledky," dodal Rogge.

Podobné problémy, ale daleko menšího charakteru, měla v Austrálii s celníky před čtrnácti dny po příletu také výprava českých plavců. Lékařka týmu Jitka Polišenská musela čelit palbě nepříjemných otázek celníků kvůli seznamu léků, na kterém byla látka obsahující "lehký doping" efedrin, jenž do Austrálie rovněž nesmí. "Seznam léků však byl řádně prověřen a potvrzen Českým olympijským výborem, takže se celníci omluvili a celá záležitost se brzy vysvětlila," řekl sportovní ředitel plaveckého svazu Jan Novotný.

 


 

Autor:


Grafton Recruitment Praha
STROJNÍK

Grafton Recruitment Praha
Zlínský kraj
nabízený plat: 20 000 - 25 000 Kč

Najdete na iDNES.czmobilní verze