Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

V Aténách do patnáctého místa, říká Radová

12 2004
Praha - Patří mezi nejmladší a její výkonnost se rok od roku zlepšuje. Do redakce přišla načas. Sympatická a usměvavá Lenka Radová odpovídala na dotazy čtenářů téměř hodinu. Přiznala, že před on-line rozhovorem trochu pracovaly nervy. "Jo jo, jsem z toho trošku nervózní," přiznala se smíchem.

Odpovědi Lenky Radové čtěte ZDE

Na blížících se olympijských hrách bude v ženském triatlonu jednou z největších medailových nadějí. Lenka Radová, čtyřiadvacetiletý česká reprezentantka, odpovídala na dotazy čtenářů iDNES.

Otázky byly zpočátku zaměřeny čistě na její sportovní odvětví. Čtenáře zajímalo, proč si drobná Radová vybrala zrovna triatlon, která disciplína ji zajímá nejvíce, a o jaké další sporty se zajímá.

Mnohé překvapila svou zálibou v hokeji. "Hokej jsem hrála na kurzu FTVS a přivezla jsem si otřes mozku. Mám ho moc ráda," řekla.  A jaký hokejista se jí líbí? "Teemu Selänne je můj neoblíbenější," vyhrkla bez zaváhání. Finský hráč zřejmě splňuje její ideál mužské krásy: modrooký, blonďatý a opálený. "Ještě Pavel Bure, ten je taky blonďatý!"

Na druhou stranu se netajila, že už třičtvrtě roku chodí se svým kondičním trenérem. "Ale modrooký blonďák to není," smála se Radová.

Triatlon sice nepatří mezi nejsledovanější sporty, ale i tak si v něm člověk může dobře vydělat. Musíte ale patřit mezi špičku! "Za první místo ve světovém poháru je osm tisíc dolarů, za vítězství v jednom závodě Českého poháru mají ženy šest tisíc korun a muži deset."

Velkou výhodou je poznávání světa. "Byla jsem už na hodně místech, ale nejhezčí je to asi v Austrálii a na Floridě."

Radová přiznala, že nejradši ze tří disciplín má běh. Nesnáší naopak prvních deset kilometrů na kole. "Po výběhu z depa se tvoří cyklistické skupiny, a kdo zaváhá, ztrácí závod," řekla.

Česká reprezentantka v pátek v jednu v noci odlétá na Kanárské ostrovy. "Je to v rámci přípravy. Budeme tam měsíc." Už se těší na olympijské hry, které se v létě budou konat v řeckých Aténách. "Záleží na umístění v rankingu. Mým cílem je být do patnáctého místa."

Než se dostala k triatlonu, prošla celou řadou sportů včetně gymnastiky, běhu na lyžích a kanoistiky. Právě všestrannost rozhodla o tom, že si vybrala toto odvětví.

Začala v roce 1995, kdy závodila nejprve v dresu Sokolova. Po třech letech přestoupila do TT Kovosvit. V tomto období přišlo první výrazné umístění. Nejprve bronz na mistrovství Evropy juniorů a posléze stříbro na mistrovství světa.

Díky zlepšenému plavání uspěla i na prestižních Goodwill Games v australském Brisbane, kde v silné konkurenci skončila na lichotivé osmé příčce. Od roku 2002 působí v brněnském Olympo teamu.

Její neotřesitelnou pozici v současném českém ženském triatlonu potvrzují zisky ocenění Nejlepší triatlonistka ČR v letech 2001, 2002 a 2003.

Plzeňská rodačka vedle profesionální sportovní činnosti zvládá i studium na FTVS v Praze.Další z rubriky

Jak si vedlo 142 českých olympioniků

Bába, Capalini, Šebrle

Atény Výprava 142 českých sportovců na olympiádě přivezla z Atén 8 medailí a řadu dalších míst těsně pod...

Slavné politiky ubytoval řecký miliardář


Atény Václav Klaus objal Kateřinu Kůrkovou, políbil ji na tvář a řekl: „Málem jsem to nepřežil. Jsem rád,...

Nejdokonalejší plavecké tělo na světě


Atény Firma Speedo mu slíbila milion dolarů, pokud vyloví z olympijského bazénu v Aténách sedm zlatých...Najdete na iDNES.cz