Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

V Aténách se množí anonymní hrozby

31 2004
Atény - Necelé dva týdny před začátkem olympijských her v Aténách se tamní bezpečnostní složky stále častěji vypořádávají s anonymními hlášeními o uložených výbušninách na palubách různých dopravních prostředků. Následné akce vyvolávají v řecké metropoli velká zpoždění v jízdních řádech městské dopravy.

Řecká pobřežní hlídka oznámila, že v pátek v noci musela kvůli hrozbě výbuchem přerušit cestu trajektu z Pirea na Rhodos s 1850 pasažéry na palubě. 

Loď musela neplánovaně přistát v přístavu na ostrově Mykonos a všichni cestující byli evakuováni na pevninu. Bezpečnostní složky trajekt prohledaly, žádnou výbušninu ale na palubě neobjevily. Loď pak s velkým zpožděním znovu vyplula směrem na
Rhodos.

Za uplynulých deset dní se jednalo už o čtvrtý podobný incident.

Podle mluvčího řeckého ministerstva pro veřejný pořádek přijme policie každý den v průměru čtyři anonymní telefonáty, které vyhrožují uložením bomby. Zatím se ale žádné varování nepotvrdilo.

Autoři: ,


Další z rubriky

Bábovi došel úspěch až na stupních vítězů


Praha Skokan do výšky Jaroslav Bába se stal na olympiádě stal jednou z českých hvězdy, když vybojoval...

Desetibojař Šebrle je českým hrdinou

Bába, Capalini, Šebrle

Praha Jediná zlatá medaile desetibojaře Šebrleho. Tak zůstane aténská olympiáda 2004 uchována v kronikách...

Největší vítězové umlčeli válku


Atény Nezískali medaili, přesto jsou vůbec největšími hrdiny her. Podařilo se jim mnohem víc, takřka...Najdete na iDNES.cz