Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Neděle 22. října 2017 Sabina

V Aténách to zvládnou, věří Rogge

13 2003
Atény - Stihnou to Řekové včas? Zbývá přesně rok do začátku olympijských her v Aténách a jejich pořadatelé jsou tvrdě kritizováni. Předseda Mezinárodního olympijského výboru Jacques Rogge však vytáhl Aténám na pomoc. "Jsme potěšeni tempem, jakým se věci zlepšují," řekl Rogge. "Pokud se nestane něco neočekávaného a pořadatelé udrží tempo, zvládnou to. Ale musí být celou dobu na pozoru. Nesmějí si dovolit ani jedinou minutu oddechu. Start kosmické lodi se může kvůli jedné chybičce odložit o několik týdnů. Olympijské hry se ale nemohou zdržet ani o hodinu."

Roggeova uklidňující slova kontrastují s problémy, které se ukázaly minulý týden při prvních testech nových sportovišť. Juniorské mistrovství světa na veslařském kanálu ničil silný vítr a několik členů německého týmu se přiotrávilo jídlem a muselo se vrátit domů.

Rogge doufá, že do příprav her negativně nezasáhnou volby, které se v Řecku konají příští rok v květnu. Je možné, že vládnoucí socialisty nahradí konzervativci. "Jsem ujišťován, že se olympijské hry nestanou součástí politických her," řekl Rogge.

Pořadatelé musí také řešit skandál souvisící s bezpečností her. Australský olympijský výbor chce zakázat svým sportovcům, aby v průběhu her opouštěli olympijskou vesnici, a v úterý oznámil, že hodlá do Řecka vyslat zvláštní jednotku, která by v Aténách chránila bezpečnost australských sportovců.

Pořadatelé to odmítají. "Řecko je suverénní stát a bezpečnost her zajistí samo," řekl Serafim Kotrostos, mluvčí organizačního výboru.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze