Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

V Austrálii přistáli závodní koně

22 2000
Sydney - Do Sydney dorazila první velká várka aktérů nadcházejících olympijských her. Na letišti přistál jumbo s 45 koňmi, kteří se zúčastní jezdeckých soutěží. Koně se objevili v Sydney po letu z Frankfurtu přes Dubaj a Singapur, který trval 36 hodin. Okamžitě po přistání se zvířat zmocnili veterináři a teprve po prohlídce byli koně převezeni do olympijského areálu v Horsley Parku.

"Všichni koně dorazili v naprostém pořádku. Jsme navýsost spokojeni s tím, jak transport proběhl," prohlásil Nigel Nichols, veterinář najatý organizačním výborem. "Počítali jsme, že někteří budou trpět po letu dýchacími problémy, ale nestalo se," dodal Nichols. V příštích dnech přepraví pět letadel do Sydney dalších téměř 200 koní.

Před transportem musela všechna zvířata strávit minimálně dva týdny v karanténě, aby vyhověla přísným australským zákonům. Dalších čtrnáct dní v karanténě je čeká nyní v Austrálii. "Celou tuhle operaci jsme plánovali sedm let," uvedla Ann McDonaldová z
veterinární inspekce.

Koně se představí v olympijských soutěžích v Austrálii poprvé. Při olympiádě v Melbourne v roce 1956 se konaly jezdecké soutěže ve Stockholmu kvůli příliš náročné přepravě.

Autor:


Témata: Dubaj, Sydney

Nejčtenější

Wiggins se vzdal snu. O veslařskou medaili v Tokiu bojovat nebude

Bradley Wiggins mává divákům po překonání rekordu v hodinovce.

Pětinásobný olympijský vítěz v cyklistice Bradley Wiggins se vzdal myšlenky probojovat se na...

Další z rubriky

V Sydney by chtěli věčný oheň


S y d n e y Australané by rádi napořád udrželi olympijský oheň, musejí však nejprve získat souhlas...

Plavkyně Hoffmanová dohmátla pro zlato


S y d n e y Počet cenných kovů, které v Sydney získali čeští handicapovaní sportovci, se po dnešku zastavil...

Karabec si zlatou medailí splnil sen


S y d n e y Zlatou medilovou sbírku na paralympijských hrách v Sydney rozšířil stolní tenista Ivan Karabec,...Najdete na iDNES.cz