Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

V Canbeře se fotbal hrát bude

4 2000
S y d n e y - Pořadatelé olympijských her v Sydney potvrdili, že stihnou včas vyměnit trávník na canberském fotbalovém hřišti Bruce Stadion, aby na něm mohl 13. září začít olympijský turnaj. V 11:00 středoevropského letního času tu nastoupí čeští fotbalisté k úvodnímu utkání ve skupině proti USA. "Starý trávník už jsme strhli a zítra bude na stadionu položen nový," řekl mluvčí organizačního výboru Milton Cockburn. "Výměna potrvá tři čtyři dny, hned další den už na trávě bude možno hrát," tvrdí.

Na stadionu v Canbeře byla položena nová travnatá plocha před měsícem. Protože ale byla vypěstována v tropickém prostředí severního Queenslandu, v chladnějším prostředí se neujala a stébla odumřela. Proto pořadatelé museli trávník vyměnit; uvažovali dokonce o přeložení zápasů jinam. Tato varianta však podle Cockburna už definitivně padla.

Bruce Stadion ppojme 40 000 diváků a zažije olympijskou premiéru 13. září v osm hodin našeho času při utkání mezi fotbalistkami Austrálie a Německa. O tři hodiny později nastoupí Češi proti Američanům. Celkem se v Canbeře odehraje jedenáct fotbalových zápasů.

Autor:


Nejčtenější

Hyundai i30...
Hyundai i30...

r.v. 2010, naj. 149 322 km, diesel
139 900 Kč (s DPH)

Najdete na iDNES.czmobilní verze