Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

V Canbeře se ještě hrát nemusí

8 2000
S y d n e y - Až v pondělí rozhodne komise Mezinárodní fotbalové federace (FIFA), zda se 13. září skutečně bude hrát v Canbeře olympijský fotbalový turnaj. Vrásky pořadatelům způsobil trávník, který v chladném počasí odumřel a byl vyměněn. Vytrvalý déšť však rekonstrukci plochy nečekaně protáhl a dělníci ji dokončí nejdřív dnes. Pokud by nový trávník, vypěstovaný tentokrát v Melbourne, nebyl způsobilý ke hře, český tým by 13. září nastoupil proti USA v Sydney, kam by se přesunula i ostatní utkání.

FIFA ve čtvrtek vyslala do Austrálie speciální komisi na inspekci, aby během tří dnů prohlédla všechny stadiony, na nichž se má hrát. Středeční program v Canbeře mají zahájit v 8 hodin hráčky Austrálie a Německa.

Předseda Australského olympijského výboru John Coates řekl, že těm, kteří si už koupili vstupenky na fotbal v Canbeře, bude v případě neschválení plochy nabídnuto vrácení vstupného. "Buď jim vrátíme peníze, nebo na vstupenku budou moci odcestovat na přeložené zápasy do Sydney. Uvidíme, jestli tuto situaci ale bude nutné řešit," naznačil, že pořadatelé stihnout dát stadion v Canbeře včas do pořádku.

Autor:


Nejčtenější

emimino-diskuse
emimino-diskuse

Je fajn si občas s někým popovídat o tom, co vás trápí. S námi v tom nejste sami.

Najdete na iDNES.czmobilní verze