Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

V Canbeře se ještě hrát nemusí

8 2000
S y d n e y - Až v pondělí rozhodne komise Mezinárodní fotbalové federace (FIFA), zda se 13. září skutečně bude hrát v Canbeře olympijský fotbalový turnaj. Vrásky pořadatelům způsobil trávník, který v chladném počasí odumřel a byl vyměněn. Vytrvalý déšť však rekonstrukci plochy nečekaně protáhl a dělníci ji dokončí nejdřív dnes. Pokud by nový trávník, vypěstovaný tentokrát v Melbourne, nebyl způsobilý ke hře, český tým by 13. září nastoupil proti USA v Sydney, kam by se přesunula i ostatní utkání.

FIFA ve čtvrtek vyslala do Austrálie speciální komisi na inspekci, aby během tří dnů prohlédla všechny stadiony, na nichž se má hrát. Středeční program v Canbeře mají zahájit v 8 hodin hráčky Austrálie a Německa.

Předseda Australského olympijského výboru John Coates řekl, že těm, kteří si už koupili vstupenky na fotbal v Canbeře, bude v případě neschválení plochy nabídnuto vrácení vstupného. "Buď jim vrátíme peníze, nebo na vstupenku budou moci odcestovat na přeložené zápasy do Sydney. Uvidíme, jestli tuto situaci ale bude nutné řešit," naznačil, že pořadatelé stihnout dát stadion v Canbeře včas do pořádku.

Autor:


Nejčtenější

Křik ženského pelotonu. Cyklistkám se nelíbí trať na olympiádě v Tokiu

Zlatou medaili v silničním závodu s hromadným startem v Riu vyhrála po...

Pořadatelé letní olympiády v Tokiu 2020 zveřejnili tratě mužského a ženského silničního závodu....

Další z rubriky

Uzdravená lyžařka se vrací na svahy


Z á h ř e b Chorvatská sjezdařka Janica Kosteličová, která loni utrpěla vážné zranění pravého kolena, je...

V Sydney by chtěli věčný oheň


S y d n e y Australané by rádi napořád udrželi olympijský oheň, musejí však nejprve získat souhlas...

Přibylo dalších šest medailí


S y d n e y Medailová žeň českých sportovců na paralympijských hrách v Sydney pokračuje. K dopolednímu triumfu...Najdete na iDNES.cz