Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Sobota 21. října 2017 Brigita

V Cypress Mountain není sníh, čeští skikrosaři prchli do Whistleru

Skikrosař Tomáš Kraus a jeho kolegové se musí zatím připravovat v náhradních podmínkách ve Whistleru. | foto: Nissan

8 2010
Olympijské středisko v Cypress Mountain se stále potýká s akutním nedostatkem sběhu, a tak si čeští skikrosaři vzali za vzor své kolegy snowboardcrossaře a krátce před startem olympijských her zamířili za poslední přípravou do Whistleru.

Tam však nemají k dispozici závodní trať. Proto se snaží najít jinou lokalitu. "Měli jsme trénovat nedaleko Cypress Mountain, ale podmínky tam byly žalostné," uvedl Tomáš Kraus v oficiální tiskové zprávě.

Ve Whistleru by měl společně se Zdeňkem Šafářem zůstat jen do pondělí. "Není tu trať se startovací bránou. Hledáme lokaci, kde se můžeme připravovat plnohodnotně," řekl několikanásobný mistr světa a jedna z medailových nadějí české výpravy.

Trenér Vladimír Augusta přiznal, že jeho tým vše konzultuje i se snowboardcrossaři, kteří se z Cypress Mountain přesunuli do 450 kilometrů vzdáleného střediska Big White. "Potřebujeme trať, aby mohli kluci jezdit a skákat. Máme nějaké tipy, vybíráme," podotkl Augusta.

Kraus se snaží vše brát s nadhledem. "Bereme situaci, jaká je. Je to nepříjemné, na druhou stranu lyžuju už přes dvacet let. Vycházíme z toho, co je. Když to zmákneme při závodě, tak to bude dobrý," dodal Kraus, který si při fotografování ve vstupním prostoru olympijské vesnice, takzvaném Village Plaza, vyzkoušel i roli DJ.

Autoři: ,


Kočárky, které přežijí i dva raubíře.
Kočárky, které přežijí i dva raubíře.

Přečtěte si recenze kočárků na eMimino.cz a vyberte ten nejlepší.

Najdete na iDNES.czmobilní verze