Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Středa 18. října 2017 Lukáš

V dějišti olympiády byly tři výbuchy

7 2003
Atény - Výsledkem nespokojenosti řeckých anarchistů s návštěvou šéfa americké FBI Roberta Muellera v Aténách, který kontroluje bezpečnostní opatření v dějišti olympijských her, jsou tři výbuchy v aténských bankách. Při explozích amatérsky vyrobených náloží, k nimž došlo ve čtvrtek před půlnocí, nebyl nikdo zraněn.

"Výbuchy poškodily vchody do tří bankovních ústavů - Cyprus Bank, Commercial Bank a Eurobank. Nikdo nebyl zraněn," řekl policejní mluvčí.

Podle něj svědci viděli deset maskovaných mužů na motocyklu, kteří před dveře banky pokládali amatérsky vyrobený výbušný systém. K útoku se pak v telefonátu pro místní média přihlásila blíže nespecifikovaná skupina anarchistů.

Šéf americké FBI přitom jen o několik hodin dříve přicestoval do Atén na dvoudenní oficiální inspekční cestu. Mueller během ní bude analyzovat bezpečnostní opatření pro největší sportovní událost příštího roku.

Organizátoři olympijských her sice vytvořili historicky nejrozsáhlejší plán bezpečnostních opatření, který bude stát 650 milionů eur, zahraniční odborníci ho však kritizují.

Podle utajované zprávy amerických úřadů, jejíž poznatky minulý týden
zveřejnila řecká média, nejsou pořadatelé schopni zajistit ochranu proti případným biologickým útokům nebo hrozbě ostřelovačů z kopců kolem sportovišť.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze