V Mikrolimanu se slavil Bábův bronz

23 2004
Atény - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Se sektem v ruce a po boku předsedy ČOV Milana Jiráska a trenéra Aleše Dudy slavil Jaroslav Bába v Českém olympijském domě v aténské čtvrti Mikrolimano svou bronzovou medaili ze skoku do výšky. Český atlet se dočkal gratulací a pak přidal svůj podpis na stěnu k ostatním dosavadním medailistům.

"Už mi to dochází, že jsem bronzový, ale úplně tomu uvěřím, až tu medaili budu mít v ruce," řekl Bába po ceremoniálu dvě hodiny předtím, než se vydal na stadion na slavnostní udílení pro cenný kov a vavřínový věnec.

Moderátor Štěpán Škorpil kromě Báby s trenérem a dalšího reprezentanta Svatoslava Tona, který skončil ve finále osmý, uvítal v olympijském domě i přední sportovní funkcionáře, například šéfa atletického svazu Karla Pilného.

"Chci připomenout, že atletika je v celkovém počtu medailí z olympiády těsně druhá za gymnastikou. Doufám, že je to další krok, aby se dostala na první místo," řekl šéf olympijského výboru Jirásek.

Gratulace bronzovému medailistovi zaslali prezident republiky Václav Klaus a ministryně Petra Buzková.

Bába zavzpomínal, jak prožíval olympijské finále. Na dotaz, zda svou medaili půjčí pro štěstí své přítelkyni Denise Ščerbové, která má svůj olympijský závod teprve před sebou, odvětil: "Jestli bude chtít, proč ne!"

Do postele se po finále Bába dostal kolem třetí hodiny ranní. Musel na dopingovou kontrolu, pak mírně slavil. Před oběde, než ho čekaly všechny oficiality, odpověděl společně se Svatoslavem Tonem na dotazy čtenářů iDNES. - on-line rozhovor zde

Výškař Jaroslav Bába hovoří na slavnostním ceremoniálu v Českém olympijském domě v aténské čtvrti Mikrolimano. Vedle něj sedí předseda ČOV Milan Jirásek. (23. srpna 2004)

Další z rubriky

Jak si vedlo 142 českých olympioniků

Bába, Capalini, Šebrle

Atény Výprava 142 českých sportovců na olympiádě přivezla z Atén 8 medailí a řadu dalších míst těsně pod...

Capalini si užil večery. Zvyká si na slávu


Praha Třebaže už má doma pěknou medailovou sbírku, nic nepřekoná olympijský bronz z Atén. Moderní...

Bábovi došel úspěch až na stupních vítězů


Praha Skokan do výšky Jaroslav Bába se stal na olympiádě stal jednou z českých hvězdy, když vybojoval...

Najdete na iDNES.cz