Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Sobota 21. října 2017 Brigita

Olympijská pochodeň pro Soči zhasla, zachraňovali ji zapalovačem

7 2013
Severní vítr je krutý a v Moskvě ještě o něco víc. Olympijská pochodeň se v pondělí vydala na dlouhou pouť Ruskem, která skončí za 123 dnů v dějišti zimních her v Soči, jenže hned na úvod své trasy ji potkaly potíže. V pochodni zhasl plamínek a museli ji tak zachránit zapalovačem.

Jako by nestačilo, že Rusko čelí kritice za svoji homofobní politiku a od světových sportovců kvůli ní zaznívají výzvy k bojkotu zimních her v černomořském středisku. Olympijský duch teď dostal další nepříjemný zásah. A to hned za branami Kremlu.

Jak rádi by Rusové na tento kiks co nejdříve zapomněli.

Cesta štafety

Olympijská pochodeň bude putovat tři dny Moskvou, během následné cesty Ruskem navštíví 2900 měst, procestuje devět časových pásem a všech 83 regionů. Urazit má rekordních 65 tisíc kilometrů a do cíle dorazí 7. února 2014 v den zahájení her.

Jako první vyběhla z Rudého náměstí pětinásobná olympijská vítězka v synchronizovaném plavání Anastasia Davydovová, po ní přišli na řadu bývalá gymnastická hvězda Světlana Chorkinová, trojnásobná olympijská šampionka v krasobruslení Irina Rodninová či monacký kníže Albert II, několikanásobný účastník olympijských soutěží bobistů.

Pak se futuristicky tvarovaná pochodeň dostala do rukou Shavarshe Karapetyana, když... Bývalý sovětský plavec byl v šoku, koukal zmateně kolem sebe, nevěděl, co dál. Plamínek najednou nebyl. Velká ostuda v přímém přenosu.

O pár kroků dál však ke Karapetyanovi přiskočil jakýsi muž a pohotově zapalovačem "zachránil" situaci.

Autor:


Vyfoťte, vystavte, prodejte
Vyfoťte, vystavte, prodejte

Prodávejte jednoduše přes mobilní aplikaci Bazar eMimino.cz.

Najdete na iDNES.czmobilní verze