Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Pondělí 23. října 2017 Teodor, Theodor

V návrhu nominace je 77 sportovců

14 2002
Praha - Na olympijských hrách v Salt Lake City může Českou republiku reprezentovat až 77 sportovců. Vyplývá to z návrhu, který bude v úterý projednávat plénum Českého olympijského výboru. Další rozšíření je nepravděpodobné, podle šéfa olympijské mise Františka Dvořáka se spíš ještě může škrtat. I tak bude výprava na 19. zimních olympijských hrách nejpočetnější v celé historii. V roce 1992 v Albertville startovalo ještě v rámci československého výběru 70 sportovců, před čtyřmi lety v Naganu jich bylo 66.

S největším zájmem očekávaná nominace hokejového týmu byla oznámena už v závěru minulého roku a také většina dalších uchazečů o pozice v první desítce výsledkových listin už má místo v letadle do Salt Lake City dávno jisté. V posledních dnech se už jen dolaďovaly detaily.

Ani po úterním plénu ještě nebude úplně všechno jasné. Běžecký úsek oznámí pátá jména do nominace mužů i žen až ve čtvrtek podle výsledků mistrovství republiky v Jablonci nad Nisou. Ze šesti bobistů bude muset pravděpodobně jeden zůstat doma. Skeletonista Josef Chuchla musí svůj start potvrdit při Challenger Cupu v Altenbergu 26. ledna. Pokud se chce zúčastnit obnovené olympijské premiéry tohoto sportu, musí skončit přinejhorším na osmém místě. Také sáňkař Michal Kvíčala ještě musí absolvovat jeden závod Světového poháru. Se sportovci poletí na hry 63 členů doprovodu.

V úterý večer se olympionici sejdou na galavečeru v pražském divadle Broadway. Součástí programu bude módní přehlídka sportovního i společenského oblečení výpravy.

Biatlon: Vítek, Masařík, Garabík, Dostál, T. Holubec, Háková, Losmanová, Česneková, Rezlerová, Vejnarová.
Boby: Danilevič, Puškár, Kobián, Gomola, Kondrát, nebo Studnička
Skeleton: Chuchla.
Krasobruslení: Beránková - Dlabola, Kovalová - Szurman.
Lední hokej: Čechmánek, Hašek, Turek, Hamrlík, T. Kaberle, Kubina, M. Sýkora, Škoula, Šmehlík, Špaček, Čajánek, Dopita, Dvořák, Eliáš, Havlát, Hejduk, Hrdina, Jágr, Lang, Patera, P. Sýkora, Reichel, Ručinský.
Severská kombinace: Rygl, Churavý, Šmejc, Kučera, Heřmanský,
Skok na lyžích: Janda, Doležal, Matura, Mazoch,
Běh na lyžích: Bauer, Koukal, Magál, Michl + 1 muž, Neumannová, Rajdlová, Hanušová, Balatková + 1 žena,
Alpské lyžování: Hayer, Bank, Záhrobský, Holický, Zakouřil, Hrstková, Zakouřilová, Kurfürstová, Martinovová,
Akrobatické lyžování: Valenta, Sudová.
Rychlobruslení: Kramár, Novotná.
Saně: Kvíčala, Jeriová.

Autor:


Hledáte maminku v okolí na společné aktivity?
Hledáte maminku v okolí na společné aktivity?

Tyhle maminky na eMimino.cz jsou na tom stejně.

Najdete na iDNES.czmobilní verze