Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

V olympijském ringu se poprvé objeví profesionálové. Ale jen tři

ilustrační foto | foto: Reuters

4 2016
Olympijského klání boxerů v Riu de Janeiro se poprvé v historii zúčastní profesionálové, žádné velké hvězdy se však v Brazílii neobjeví. Mezi 250 boxery budou jen tři - Ital Carmine Tommasone, bývalý prozatímní mistr světa organizace WBO Hassan N'Dam N'Jikam z Kamerunu a světový šampion IBF Amnat Ruenroeng z Thajska.

Nikdo další v kvalifikačním turnaji ve Venezuele neuspěl, hvězdy se jej ale ani neúčastnily.

Dalšími výraznými změnami z olympijského pohledu bude desetibodový bodovací systém, který dříve používali jen profesionálové. Zatraktivnit box má i rozhodnutí o tom, že soupeři v ringu už nebudou nosit ochranné přilby.

V Riu budou stejně jako v Londýně v ringu boxovat i ženy a mezi provazy vstoupí všechny tři obhájkyně titulů Američanka Claressa Shieldsová, Britka Nicola Adamsová a Katie Taylorová z Irska.

Nejpočetnější výpravu bude mít na olympiádě Kazachstán a Velká Británie, jejichž zástupci se kvalifikovali do dvanácti z třinácti kategorií. Boxerskou velmoc Kubu bude reprezentovat deset boxerů a bude mít tak zastoupení ve všech mužských kategoriích, ženy totiž na Kubě boxovat nesmí.

Český box nebude mít v Riu žádného zástupce, na turnaji se celkově představí boxeři a boxerky ze 74 zemí.

Autoři: ,


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze