Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

V Pekingu se už staví olympijský stadion

8 2004
Peking - S předstihem se pustili pořadatelé olympijských her v Pekingu do budování sportovišť. Chtějí se tak vyvarovat stavebním problémům, které provázejí organizátory letošních her v Aténách. V čínské metropoli, která sportovce přivítá v roce 2008, položili ve čtvrtek základní kámen hlavního olympijského stadionu pro 100 tisíc diváků.

Všechny důležité stavební projekty by měly být hotovy do 18 měsíců před začátkem olympijských her. V Aténách naopak dělníci s dostavbou některých sportovišť finišují teprve nyní, čtyři měsíce před zahájením her.

Už teď je jisté, že některé plány se v Řecku uskutečnit nepodaří, chybět bude například střecha nad plaveckým
stadionem.

V Pekingu začaly vedle stavby olympijského stadionu práce už i na plaveckém centru, které vyjde na 120 milionů dolarů, a na třinácti dalších nových sportovištích.

Celkem si příprava na uspořádání olympijských her vyžádá 3,2 miliardy dolarů, většina prý bude pocházet od soukromých investorů. Plavecký stadion údajně organizátoři postaví z darů bohatých Číňanů žijících v
zahraničí.

"Stavební práce budou hotové do konce roku 2006. To je více než 18 měsíců před začátkem her. Budeme tak moci sportoviště testovat a zvát závodníky, aby si je vyzkoušeli," prohlásil zástupce pekingského starosty Liou Ťing-min.

Autoři: ,


Nejčtenější

recept-na-domaci-pohankove-mleko
recept-na-domaci-pohankove-mleko

Skvělá alternativa běžného mléka, kterou ocení všichni alergici.

Najdete na iDNES.czmobilní verze